Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Sirdīs un domās — skolas laiks

Redakcija

Autors • 15.06.2009.

Sirdīs un domās — skolas laiks
Burtu lielums

Degumnieku pamatskolā salidojums atkal pulcināja kopā tuvus un tālus mīļus viesus, kas kā putni salidojuši kopā, lai pakavētos atmiņās.

Bija prieks, ka salidojums sapulcinājis apmēram 100 mūsu mīļās skoliņas absolventu – gan tos, kas tikai nesen vēl aizvēruši skolas durvis, gan tos, kas savus skolas gadus vadīja vecajā skolā.

Pārdomāts, sirsnīgs un mīļš bija koncerts tautas namā. Uz ekrāna varēja vērot senās fotogrāfijas no skolas laikiem.

Katra Gotlība un Degumnieku pamatskolas absolventa un darbinieka sirdij tika "Lepnuma ordenis", jo šajā vakarā bija ieradušies zvaigžņu bērni, kas bija, ir, un būs paši labākie skolas absolventi Degumniekos.

Skaists un emocionāls brīdis vienoja, kad ciemojāmies vecajā skolā, kas bija izgaismota un gaidīja savus skolēnus. Vecajā skolas zālē pat varēja uzgriezt valsi romantiskas mūzikas pavadībā kā vecajos laikos, ko arī viens otrs nekavējās izmantot. Par šo iespēju liels paldies Aigaram Šķēlam, kas nenogurstoši darbojās, lai salidojums izdotos un paliktu atmiņā.

Pusnaktī visi devās uz veco skolu, lai debesīs sūtītu siržu salūtu.

Skanot mūzikas skaņām, varēja ļauties straujam dejas solim. Likās, ka zālē valsī virpuļo pavisam jaunas meitenes un braši zēni, kaut vienam otram "skolasbērnam" un arī skolotājām jau krietna gadu nasta mugurā.

Daudziem salidojuma laiks šķita apstājamies, kad tika apskatītas fotogrāfijas, kurās visi redzami jauni un skaisti, bezrūpīgi, jautri un skaļi. Nav ne visgudru speciālistu, ne dakteru, biznesmeņu utt. – visi vienādi. Lai arī esam uzvalkos, vakartērpos ģērbušies, atkal esam bērni. Ko šajā vakarā atcerējāmies? Bērnības draugus, smaidus, pirmo mīlestību, dažādas nerātnības, draudzību piedzīvojumus, pārdzīvojumus, klasesbiedrus, skolotājus. Sevišķs atkalredzēšanās prieks ir gados vecākiem absolventiem, jo satikties iznāk retāk. Jaunie sapīkstinās pa telefonu, sačato portālā draugiem.lv, izmanto modernās saziņas iespējas.

Bija jauki vērot, kā skolēni un skolotāji priecājās par atkalredzēšanos, šķita, ka visi šķīrušies tikai nesen. Daudzi uz skolas salidojumu bija mērojuši tālu ceļu, daži pat atbraukuši no ārzemēm, lai atkal būtu kopā atmiņās.

Arī vecāko absolventu sirdī un domās bija vieta viņu pirmajai skolai. Šajā svētku reizē vecākā Gotlība skolas 1937. gada absolvente Velta Dragūne kopā ar visiem viesiem klausījās, cik dzidri skan zvans, sasaucot visus kopā.

Velta Dragūne vēlēja: – Lai pateicība visiem sekotājiem, kuri atdevuši un vēl šodien atdod sava gara spēku Degumnieku jaunajai paaudzei. Esiet stipri, laimīgi un lepni par savu Degumnieku pamatskolu!

Ir tādi mirkļi, ko ikdienas gaitās nespējam novērtēt. Liels paldies visiem, kuri rūpējās, lai 29. maijs būtu īpaša diena visiem, kas ar lepnumu atzīst piederību Gotlība un Degumnieku skolai.

Par salidojuma organizēšanu un atbalstu paldies Degumnieku skolas vadībai, pedagogiem, skolēniem, tehniskajiem darbiniekiem, Ošupes pagasta padomei, kas bija daudz darījuši, lai visi viesi justos gaidīti.

Tomēr laiks nepielūdzami rit, un ir jāšķiras, bet sirdī paliek smeldzīga doma – kā gribētos atkal satikties, kā gaidām atkal nākamo tikšanās reizi.

Ikviena jubileja jau ir tikai neliels pieturas punkts, jo darbs turpinās. Lai Degumnieku skolai vēl ilgi un raženi gadi, lai skolā vienmēr strādā sirdī un dvēselē bagāti skolotāji, lai čakli un zinātkāri bērni!

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px