CESVAINES novada domes zālē, Pils ielā 1, 10. jūnijā pulksten 10 visi interesenti tiek gaidīti uz semināru „Mežs – ekoloģiski tīru ārstniecības augu ieguves vieta; ārstniecības augu izmantošana".
Semināru vadīs Zeltīte Kaviere, Vaidavas pagasta „Silkalnu" saimniece, kas audzē ārstniecības augus kopš 1993. gada.
Semināra dalībnieki izies dabā – parkā, pļavā – un kopā ar ārstniecības augu zinātāju iepazīs ārstniecības augus. Vēlāk atgriezīsies telpās un, klausoties lektores stāstījumu, visi kopā darbosies, gatavojot un garšojot tējas, sulas, putriņas, sīrupus u. c. brīnumzāles.
Brīdis pirms vasaras saulgriežiem, kad daba ir pilnbriedā un gatava mums dāvāt visu to labāko, ko sarūpējusi, ir īstais laiks, kad iegūt jaunas un nostiprināt esošās zināšanas par augiem, to ārstnieciskajām īpašībām un lietošanu. Kā saka Zeltīte: „Visa mūsu daba ir vienas vienīgas zāles – kur vien kāju liec, kaut kas derīgs priekšā, jāmāk tik izmantot." Turklāt zināšanas par ārstniecības augiem un to audzēšana var būt arī laba biznesa iespēja. Atnāciet, izmēģiniet un uzziniet!
MAIRITA BONDARE, MKPC Madonas nodaļas vadītāja
MĀRIS RAUDA, Cesvaines novada lauku attīstības konsultants