VARAKĻĀNU pilī 10. septembrī uz nevalstisko organizāciju semināru "No kūniņām izlidojuši taureņi" pulcējās vairāk nekā pussimts biedrību un klubu aktīvistu no visas Latvijas.
Pasākumu vadīja STI Varakļānu PIC direktore, biedrības "Pieaugušo attīstības projekts" valdes priekšsēdētāja Staņislava Poče. Semināra sarunu tēma – NVO iespējas un līdzdalības mehānismi, kur Staņislava Poče pastāstīja par STI projektu "No kūniņas līdz taurenim".
Darbu, ko veic nevalstiskās organizācijas, atklāšanas runā novērtēja arī Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša. NVO pārstāves uzrunāja Sieviešu tiesību institūta (STI) valdes priekšsēdētāja Laila Balga.
– Bija sabraukušas nevalstisko organizāciju pārstāves no Limbažu, Preiļu novada, no Krustpils novada Atašienes pagasta, no Jēkabpils novada, no Rīgas, no Cesvaines un Ērgļu novada un Madonas. Cesvaines mākslinieku biedrības vārdā dalībniekus uzrunāja Kristīne Šulce, savā pieredzē dalījās Madonas Grāmatu draugu biedrības vadītāja Beāte Ozoliņa, kā arī citi, – ieskicēja Staņislava Poče.
Programmu kuplināja cesvainietes Vitas Krūmiņas un līnijdejotāju priekšnesumi. Semināra dalībnieces ar interesi aplūkoja Varakļānu pils lielajā zālē izvietoto rokdarbu izstādi, kas tapusi projekta "No kūniņas līdz taurenim" laikā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ