Tradīcija rīkot Lielo talku Latvijā aizsākās pirms astoņiem gadiem – ar talku 2008. gada 13. septembrī, lai sakoptu Latviju pirms tās 90. dzimšanas dienas. Ideja bija veiksmīga, un tagad katru gadu aprīlī Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti brīvprātīgi piedalīties Lielajā talkā. Arī Ļaudonas pagasta iedzīvotāji aktīvi atbalsta talkas ideju un ik gadu piedalās apkārtnes sakopšanā, lai padarītu Latviju tīrāku un sakoptāku.
Šogad Lielā talka Latvijā norisinājās 23. aprīlī, savukārt Ļaudonas pagasta Sāvienas iedzīvotāji tika aicināti talkot piektdien, 29. aprīlī.
Jau no pulksten 9 rītā gan sāvēnieši, gan arī citi Ļaudonas pagasta iedzīvotāji pulcējās Sāvienas centrā. Vietējos iedzīvotājus atbalstīja un talkošanā piedalījās arī Ļaudonas pagasta pārvaldes pārstāvji. Kopīgiem spēkiem tika sakopts centra dīķītis. Vīrieši grieza vecos kokus un cirta krūmus, savukārt sievietes sakasīja pērnās lapas, savāca atkritumus. Talkotāji aktīvi darbojās līdz pulksten 13. Pēc kārtīgā darba talcinieki mielojās ar godam nopelnītām gardām pusdienām.
Šā gada talkas vadmotīvs bija „Latvijai BŪT zaļai!". Kā liecina cilvēku aktivitāte gan Sāvienā, gan arī valstī kopumā, visiem kopā mums būs izdevies padarīt Latviju zaļāku. Cerēsim, ka talkas tradīcija ne tikai turpināsies nākamajos gados un iedzīvotāji vēl aktīvāk iesaistīsies, bet arī ikdienā mēs vairāk rūpēsimies par vidi sev apkārt.