A. Eglīša ĻAUDONAS vidusskolā noslēdzies trīs mēnešu maratons makulatūras vākšanā. Līdzīgi kā citos gados, arī šoreiz ļaudonieši bija to vidū, kas atsaucās „Zaļās jostas" sadarbībā ar SIA „Līgatnes papīrs" rīkotā konkursa aicinājumam vākt makulatūru.
Konkursa dalībniekiem bija jāreģistrējas līdz 12. janvārim. Biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas (arī ar auduma vāciņiem), avīzes, glancētos žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kartona izstrādājumus varēja vākt līdz 16. martam.
Kā „Staram" pastāstīja skolas bibliotēkas vadītāja Dzintra Viļeviča, šajā laikā pavisam tika savāktas 5 tonnas makulatūras. Starp konkursa dalībniekiem visaktīvākā šoreiz bija 8. klase, bet otrajā vietā – sākumskolas 4. klase.
– Īstenībā savāktais makulatūras daudzums ir vēl par kādu tonnu lielāks, bet tas tika nodots jau pēc konkursa noslēguma datuma. Sazinoties ar SIA „Līgatnes papīrs", kas pēc savāktās makulatūras Ļaudonā ieradīsies 8. vai 9. aprīlī, mums tika apsolīts, ka tiks aizvesta visa savāktā makulatūra. Nezinu, vai būsim starp konkursa uzvarētājiem, bet par katru savākto tonnu makulatūras 5 kg otrreizēji pārstrādāta biroja vai zīmēšanas papīra būsim nopelnījuši, – atzīmēja Dzintra Viļeviča.
Konkursa rezultāti tiks paziņoti 8. maijā. Tā uzvarētāji tiks noteikti divās kategorijās – pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma uz vienu izglītības iestādes audzēkni un pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē.