Jaunā gada priekšvakarā, 30. decembrī, pirmsskolas izglītības ie-
stādes "Vārpiņa" telpās durvis vēra Sauleskalna bibliotēka. Pirms tam gandrīz 10 gadu tā atradās vienā ēkā ar pagasta padomi.
– Mūsu pašvaldībā ir divas bibliotēkas – Bērzaunē un Sauleskalnā. Pirms diviem gadiem jaunas telpas ieguva bibliotēka Bērzaunē, bet tagad – Sauleskalnā. Ir mazliet žēl un skumji, ka jāpamet ierastās telpas pagastmājā, bet dzīvē ir nepieciešamas pārmaiņas. Līdz šim apkārt vienmēr bija lieliski cilvēki, kas neliedza savu atbalstu. Ceru, ka pagasta darbinieki būs bieži viesi arī bibliotēkas jaunajās telpās bērnudārzā, – uzrunājot klātesošos, teica bibliotēkas vadītāja Ineta Zvirgzdiņa.
Gan Bērzaunes pagasta padomes priekšsēdētāja Vineta Lamberte, gan Ineta Zvirgzdiņa šo notikumu uzskata par sava veida Ziemassvētku brīnumu, jo īsā laikā tika paveikti pārvākšanās un iekārtošanās darbi.
– Atklājot bibliotēku jaunajās telpās, ir īpašs noskaņojums un pārliecība, ka apkārt ir cilvēki, kas rada drošības izjūtu. Darbs netiktu paveikts tik ātri, ja nebūtu palīgu. Īpašs paldies jāsaka pagasta padomes priekšsēdētājai Vinetai Lambertei un pagasta padomei, kas rūpējās, lai bibliotēkai būtu jaunas, skaistas telpas, šoferim, arī maniem bērniem un māsai ar ģimeni, kas neatteica savu palīdzību. Paldies visiem, kas mani atbalstīja arī morāli. Patīkami, ka bija cilvēki, kas piezvanīja un pajautāja, kā veicas un vai nav nepieciešama palīdzība. Bibliotēkai, manuprāt, ir liela nozīme ikviena cilvēka dzīvē arī laikā, kad informācija ir pieejama it visur.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.01.2009.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto