VARAKĻĀNU novadā Ziemassvētku noskaņās tiks iedegtas trīs lielās egles.
Šopiektdien, 14. decembrī, pulksten 16 tā iedegsies Varakļānos pilsētas skvēriņā, nedaudz agrāk, pulksten 15.30 – Murmastienē pie pagasta pārvaldes ēkas, bet Stirnienē iedzīvotāju kopīgās eglītes rotāšana un Muižas Ziemassvētku egles iedegšana ir paredzēta 19. decembrī.
Pirms gada lielās egles iedegšanu Varakļānu centrā klātienē vērojām arī mēs, kad tā ar skaistu svētku salūtu gan iedegās divas nedēļas agrāk – 1. decembrī. Vaicāta, kāpēc šogad šim notikumam ir izvēlēts tieši 14. decembris, tikai dažas dienas, pirms adventa vainagā tiks iedegta jau trešā svecīte, Varakļānu domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša skaidroja, ka ir ņemtas vērā iedzīvotāju domas. Daļa pērn pārmeta, ka lielā egle tikusi iedegta nedaudz par agru, turklāt arī laiks nebija labvēlīgs – vēji un apledojums līdz gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam – pabojāja elektriskās lampiņas.
– Domājot par lielās egles iedegšanu 2012. gada nogalē, jaunus dekorējumus un rotājumus iepirkām jau janvārī, kad tos varēja iegādāties ar lielu atlaidi, bet daļu Rīgā pasūtījām arī tagad, – pastāstīja Modra Vilkauša.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA