Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sarunas par to, ko neredzam, bet jūtam

Redakcija

Autors • 25.09.2009.

Burtu lielums

12. septembrī Bērzaunes pagasta "Pelādēs" uz semināru "Zemes un akmeņu enerģijas dziednieciskās spējas" pulcējās interesenti no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Bija ieradušies gan savējie – ap Gaiziņu dzīvojošie vestēnieši, bērzaunieši, aronieši un madonieši, gan Jēkabpils, Vecpiebalgas un Rīgas puses iedzīvotāji. Kopā semināru apmeklēja 29 dalībnieki.

Sanākšanas iniciators bija biedrība "Bioloģiskā dabas sēta "Aparēni"". Pateicoties Madonas rajona pieaugušo izglītības programmas projektu konkursā gūtajam atbalstam, biedrība sadarbībā ar "Pelādu" māju saimnieku Rolandu Ķemeru realizēja ieceri sarīkot semināru "Zemes un akmeņu enerģijas dziednieciskās spējas". Tā dalībnieku pulkā bija gan jaunieši, gan sirmgalvji, gan vīri, gan sievas. Cits nāca klausīties un redzēt, cits – diskutēt, cits – dalīties pieredzē un zināšanās. Visus klātesošos saistīja interese par to, kas ir sajūtams, bet ko grūti ieraudzīt – jaunākie sasniegumi rīkstniecības jomā, zinātnes atziņas par reālo un smalko pasauli. Savā pieredzē, zināšanās un izpratnē dalījās fizikas zinātņu doktors Rolands Ķemers, Latvijas rīkstnieku- zintnieku brālības valdes priekšsēdētājs Jānis Neibergs un viens no grāmatas "Rīkstniecība tuvplānā" autoriem Dr. sc. ing. Jānis Dolacis.

Pasaules fiziskās uzbūves struktūrā no cietiem ķermeņiem līdz Augstākajam pārapziņas saprātam, ko mēs, cilvēki, saucam par Dievu, ar savu stāstījumu ievadīja Rolands Ķemers.

Runātais par cietiem ķermeņiem, šķidrumiem, gāzēm un plazmu bija pārsvarā izprotams, taču par apziņas vērpes laukiem, kas tiem seko, izvērtās plašas diskusijas. Torsionu lauki, kas seko aiz plazmas un vakuuma slāņa, ir tā vieta, kurā kļūst svarīga pozitīva domāšana. Tāds apziņas vērpes lauks ir katram cilvēkam, un mēs katrs to kustinām ar savām domām, vārdiem, darbiem. Ja tie ir pozitīvi, tad arī pašam cilvēkam labs noskaņojums un prāts orientēts uz risinājumu meklējumu, turpretī, ja ļaujamies drūmām domām, citu zākāšanai, klačām un tukšām pļāpām, tad arī mūsu apziņas vērpes lauks veido mums riņķī negatīvo virpuli un kļūst jo dienas, jo drūmāk.

Par rīkstniecības praktisko pielietojumu, dažādajām āderēm un to kaitīgā starojuma novēršanu stāstīja J. Neibergs. Uzzinājām, ka būvēm kaitīgākais ir tektoniskie pazemes lūzumi un augsti gruntsūdeņi. Kā vieni, tā otri rada plaisas ēku sienās, un plaisu aizmūrēšanas gadījumā tās rodas arvien no jauna. Zinātnes un zintnieku sadarbības rezultātā atklātas metodes šo problēmu novēršanai. Daudzus interesēja āderu kaitīgā starojuma novēršanas iespējas. Jānis Neibergs atzina starojuma novirzīšanas iespēju, iesakot atteikties no akmens veidojumu izmantošanas āderu novirzīšanai, jo tas situāciju uzlabo uz 1-2 gadiem, bet vēlāk tas rada palielinātas problēmas ar ēkas sienu plaisāšanu. Arī daudzdzīvokļu mājās āderu starojumu novirzīt neiesaka, jo novirzīta ādere rada patogēnu starojumu, kas ir ar paaugstinātu negatīvu iedarbību un radīs problēmas kaimiņiem citos stāvos un dzīvokļos. Arī zintnieku ētikas kodekss tiek turēts cieņā.

Jānis Dolacis dalījās savos atklājumos par "melno punktu" vietām uz Latvijas ceļiem, stāstīja, kā tās izpaužas. "Melnie punkti" atrodas vietās, kur lielākos pazemes tektoniskos lūzumus šķērso braucamie ceļi. Šajās zonās cilvēkam mainās šūnu individuālo svārstību līmenis, cilvēks iegrimst it kā snaudā, redz vīzijas – pretim braucošu transportlīdzekli, sievieti ar bērnu u. tml. – un uz tām reaģē fiziskā darbībā, tādējādi izraisot avārijas.

Semināra noslēgumā interesenti apmeklēja senču no akmeņiem veidotu enerģētisku vietu, dalījās sajūtās, pārdomās un praktiskas dabas jautājumos par āderēm, akmeņu krāvumiem un citām esošām, notiekošām, tomēr grūti izskaidrojamām lietām un parādībām. Viena semināra bija par maz, lai apmierinātu visu zinātkāro interesi. Palika iesāktas tēmas, kas prasa jaunas tikšanās. Daļai klātesošo savos īpašumos ir krāvumi, veidojumi, kurus vajag izpētīt vairāk un saprast to nozīmi, lai zinātu, vai to nojaukšana neradīs kādas problēmas īpašumiem vai cilvēkiem, kas tur dzīvo. Citiem turpretī gribas sakraut kaut ko pašiem, lai labi klātos gan katram no mums, gan Latvijai kopumā.

Domāsim labas domas un – uz tikšanos citos semināros! Paldies Madonas rajona padomes administrācijai par dotajām iespējām.

Savā izpratnē un
vērojumos dalījās
DANUTA KIOPA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px