3. decembrī Varakļānu novada domes ēkā pulcējās kupls skaits novada iedzīvotāju un „Latvijas Pasta" Vidzemes reģiona vadība, lai atvērtu pasta nodaļu jaunās, plašās un gaišās telpās.
Varakļānu pasta nodaļas jaunās telpas Rīgas ielā 13 ir ērti pieejamas visiem klientiem.
– Viens no galvenajiem ieguvumiem klientiem ir iespēja pakalpojumu saņemšanu apvienot ar citu iestāžu apmeklējumu, jo šajā ēkā ir gan novada dome, gan aptieka, frizētava un citas iestādes. Tāpat pasta nodaļas apmeklēšana kļuvusi ērtāka un pieejama visiem klientiem, arī jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem un apmeklētājiem ar kustību traucējumiem. Pasta nodaļa ir viegli sasniedzama gan kājāmgājējiem, gan sabiedriskā transporta izmantotājiem un autovadītājiem, – ieguvumus uzskaita Vidzemes reģiona vadītāja Gunita Tomsone. – Salīdzinot ar iepriekšējo ēku, kur daudzus gadus atradās pasta nodaļa, jaunās telpas ir pārveidotas, izveidojot atvērta tipa plauktus, lai klientiem būtu ērtāk aplūkot piedāvāto sortimentu un izvēlēties nepieciešamo. Pasta nodaļas kļūst modernākas – ir jaunas kasu sistēmas, parakstu termināli, maksājumu karšu termināli, un šie uzlabojumi ir arī Varakļānu pasta nodaļā, lai klientu apkalpošana būtu ērtāka un ātrāka, līdz ar to arī klientiem uzlabojot pakalpojumu saņemšanu. Nodaļā ir iekārtotas divas telpas, viena no tām – pastniecēm, kur tiek šķirota prese un vēstules, darbojas piegādes operators, kas skenē ierakstītās vēstules. Divi pastnieki brauc ar velosipēdiem, divi vadā pastu ar automašīnām.
„Latvijas Pasts" pēdējos gados aktīvi realizē klientu apkalpošanas uzlabošanu pasta nodaļās, bieži sadarbojoties arī ar vietējām pašvaldībām, nodrošinot telpu atjaunošanu. Kā norāda Gunita Tomsone, lai Varakļānu pasta nodaļa varētu turpmāk klientus pieņemt jaunajās telpās, atbalstu sniedza Varakļānu novada dome.
– Pateicoties veiksmīgai sadarbībai, bija iespējams izveidot draudzīgāku un patīkamāku vidi gan klientiem, gan darbiniekiem, – uzsver Vidzemes reģiona vadītāja.
Pasta nodaļas telpas atzinīgi novērtēja arī Varakļānu iedzīvotājas un pasta pakalpojumu lietotājas.
– Manuprāt, ir lieliski izvēlēta vieta, kur turpmāk darbosies pasta nodaļa. Man svarīgākais, ka viss turpmāk būs vienā vietā. Varēšu nākt uz pastu pēc paciņām, iegriezties aptiekā vai domē. Pasta pakalpojumus izmantoju samērā bieži, īpaši paciņu saņemšanu, iegādājos kartītes, aploksnes, arī kādu citu saimniecībā noderīgu lietu, jo pastā sortiments ir plašs. Pasta nodaļai noteikti ir jābūt, – pārliecināta ir Svetlana.
Arī Benita bieži iegriežas pasta nodaļā, lai iegādātos kādu žurnālu vai vienkārši parunātos ar darbiniecēm.
– Pati esmu strādājusi Varakļānu pasta nodaļā, bet vēl vecajās telpās. Priecājos, ka ir pārmaiņas un izremontētas, skaistas telpas. Ikdienā izmantoju dažādus pasta pakalpojumus, īpaši – iegādājos dažādus žurnālus, – stāsta Benita.
Savukārt pastniece Marija Broka sākotnēji pārmaiņas un pārcelšanos uz jaunajām telpām vērtēja skeptiski.
– Pastā strādāju aptuveni 20 gadu. Iepriekšējās telpas patika, biju ļoti apmierināta. Uzzinot, ka nodaļa būs citur, uz to raudzījos ļoti kritiski. Cilvēkiem ir grūti pierast pie pārmaiņām. Bet esmu pārliecināta, ka turpmāk būs ļoti ērti un patīkami strādāt arī jaunajās telpās. Nepieciešams laiks, lai pierastu, – uzskata pastniece.
Varakļānu pasta nodaļas vadītāja Marija Švilāne par pārmaiņām ir ļoti priecīga, jo turpmāk nodaļa būs tuvāk iedzīvotājiem un ērtāk izkārtota.
– Vislielākās bažas bija par telpas izmēru. Šķita ļoti maza, bet šobrīd, kad tā ir iekārtota, ir pilnīgi pietiekami liela un, galvenais, gaiša. Mūsu novadā nav bankas, līdz ar to vecāka gadagājuma cilvēki, kuri nelieto internetbanku, pastā aktīvi izmanto iespēju norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, veic citus maksājumus. Atver PNS kontus, iegādājas preces, – norāda nodaļas vadītāja Marija Švilāne.
Decembris pastam ir ļoti intensīvs laiks, jo tiek nosūtīti un saņemti sūtījumi, bet norit arī aktīvāka preses abonēšana.
– Tuvojoties Ziemassvētkiem, palielinās vēstuļu, apsveikumu sūtīšana. Iedzīvotāji vairāk sūta arī paciņas. Tāpat decembris ir aktīvs preses abonēšanas laiks. Lai gan par to, cik daudz šogad cilvēki abonē laikrakstus un žurnālus, varēs spriest tikai gada noslēgumā, jau šobrīd rādītāji ir labi. Iedzīvotāji izmanto dažādās akcijas, kas tiek piedāvātas, ja žurnālus abonē ilgākam laika periodam, – atzīst Gunita Tomsone.
To apstiprina arī Varakļānu pasta nodaļas vadītāja: – Presi iedzīvotāji abonē joprojām, kas, manuprāt, ir ļoti labs rādītājs. Tendences ir dažādas – abonē gan vienam mēnesim, gan ilgākam laika periodam. To nosaka finansiālais stāvoklis. Abonētākais mūsu novadā noteikti ir laikraksts „Stars". Tāpat izvēlas „Latvijas Avīzi", „Rēzeknes Vēstis", „Privāto Dzīvi" un citus izdevumus. Lielā cieņā ir arī krustvārdu mīklas. Pastāvīgie abonenti seko līdzi informācijai un izmanto iespēju, kad norisinās Laimīgā nedēļa, šajā laikā vairāk abonē preses izdevumus uz gadu. Arī pašlaik ir daudz preses izdevumu, ko iespējams abonēt par zemāku samaksu. Abonentu skaits tomēr samazinās, jo arī iedzīvotāju skaits sarūk, bet, manuprāt, rādītāji ir ļoti labi, cilvēki tomēr izvēlas abonēt. Esmu novērojusi, ka nodaļā avīzes un žurnālus vairāk abonē vecāka gadagājuma cilvēki, jaunie to dara internetā.
Jāņem vērā, ka Ziemassvētku un Vecgada brīvdienas iekrīt darba dienās, līdz ar to nedrīkst aizmirst, ka laikrakstus un žurnālus iespējams abonēt līdz 23. decembrim, tostarp arī laikrakstu „Stars".
06.12.2019.