9. klašu skolēnu izlaidumi jau izskanējuši. Diemžēl šis pavasaris Sarkaņu pagastā aizritēja bez pēdējā zvana un eksāmenu laika devītajiem Sarkaņu pamatskolā, jo Madonas novada pašvaldība pieņēma lēmumu Sarkaņu pamatskolu slēgt, un 2015. gadā tā savu darbību pārtrauca.
Neraugoties uz to, Sarkaņu pagasta pārvalde savējos nav aizmirsusi. Visus censoņus – savus pagastā deklarētos 9. klases skolēnus, kuri šajā mācību gadā, iegūstot pamatizglītību, godam veikuši nozīmīgu posmu savas izglītības ceļā, Sarkaņu pagasta pārvalde uzaicināja uz nelielu pasākumu pagasta pārvaldes zālē. Tikšanās notika 15. jūnijā. Pavisam pamatskolas izglītību novada skolās un kaimiņu novadā Cesvainē ieguvuši piecpadsmit jaunieši.
Pasākuma ieskaņā Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Simtnieks atzina: "Neraugoties uz to, ka diemžēl mums pagastā pašiem savas skolas vairs nav, mēs esam priecīgi, ka tomēr spējam tikties tik plašā absolventu pulkā un katram varam novēlēt veiksmi turpmākajā dzīves ceļā." Pārvaldes vadītājs savā uzrunā absolventus aicināja turpināt tālāk izglītības ceļus un izdarīt pareizo izvēli.
Ar dziesmām pasākuma viesus priecēja Sarkaņu pagasta vokālā ansambļa vadītāja Dace Kalniņa, kā arī pasākuma izskaņā Sarkaņu pagasta pārvalde viesiem bija sarūpējusi gardu svētku kliņģeri.
Sarkaņu pagasta pārvaldei ir liels gandarījums par to, ka absolventi uz ielūgumu bija atsaukušies un ieradās uz šo svinīgo pasākumu. Ceram, ka šāda absolventu sveikšana tiks iedzīvināta kā jauna Sarkaņu pagasta pārvaldes tradīcija.