Aizvadītajā nedēļā Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā veselības projekta ietvaros notika veselības veicināšanas nometne bērniem vecumā no 7 līdz 10 gadiem, ko organizēja biedrība „Dieviena". Nometnes mērķis bija popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu bērnu vidū, kā arī likt viņiem pašrocīgi darboties. Katra no nometnes dienām tika pavadīta ļoti saturiski un interesanti, sniedzot bērniem ieskatu dažādos ar veselīgu uzturu un dzīvesveidu saistītajos jautājumos.
Katra diena iesākās ar rīta rosmi un nometnes himnas dziedāšanu, par godu nometnei tika izveidots tai speciāli veltīts karogs. Kā pastāstīja nometnes vadītāja Iveta Kaire, šajā nometnē bija sapulcējušies paši labākie un jaukākie bērni. Viņai ir liela pieredze nometņu vadīšanā, un šī bijusi viena no labākajām.
– Nometnes laikā nenotika neviens konflikts starp bērniem. Nebija ne mutisku, ne fizisku aizskārumu. Sadzīvojām ļoti draudzīgi un sirsnīgi. Nometnē dalību pieteica 16 bērni, lai gan varējām uzņemt 20. Pie mums atbrauca arī bērni no Mārcienas un Vestienas, bija arī tādi, kuri dzīvo Rīgā un Lubānā, bet vasarās ciemojas pie vecvecākiem vai citiem radiniekiem. Pirmajā nometnes dienā savstarpēji iepazināmies un nodevāmies sportiskām aktivitātēm. Tika uzstādīti daudzi individuālie rekordi, neviens nepalika tukšā un savā kontā ieguva kādu sasniegumu. Otrā diena tika veltīta nodarbībām, kurās bērni tika informēti par to, kā lietderīgi un veselīgi pavadīt savu brīvo laiku, kad dators un telefons vai televizors ir vienīgais, kas vilina, – stāsta nometnes vadītāja Iveta Kaire.
Dienas turpinājumā nometnes dalībniekus apciemoja Jolanta Bardziņa un iepazīstināja viņus ar vairākiem līdzpaņemtajiem draugiem – Arnolda Burova leļļu muzeja iemītniekiem. Tā kā laikapstākļu dēļ trešdien nometnes dalībniekus pārsteidza lietus, šīs dienas aktivitātes tika apmainītas vietām ar to, kas paredzēts piektdien – pie bērniem ieradās lektore Rita Rozentāle, kas vadīja veselīga uztura meistarklasi, mācot bērniem gatavot musli batoniņus un saldējuma kokteiļus. Tika arī spiesta burkānu sula. Pirms praktiskajām nodarbībām lektore bērniem izrādīja arī uztura piramīdu un skaidroja, kas ietilpst veselīgā uztura principos. Pateicoties šīm nodarbībām, bērni uzkrāja daudz vērtīgu atziņu.
– Katru jaunu rītu uzsākām ar iepriekšējās dienas izvērtēšanu, metot čiekurus divās burkās – pozitīvo un negatīvo izjūtu burkā. Jāteic gan, ka ik dienu dominēja pozitīvais un negatīvajā burkā parādījās pa retam čiekuram. Nometnes ceturtā diena bija ārstniecības augu diena. Pie mums viesojās lektore Karolīna Tarvida. Spēlējām spēli „Zini vai mini", iepazinām tējzāles, izsmaržojām un izgaršojām dažādas tējas, atbildējām uz interesantiem jautājumiem, liekot lietā zināšanas vai intuīciju, un likām augu loto. Karolīnas uzraudzībā bērni gatavoja sāls un medus skrubjus. Pēdējo nometnes dienu veltījām pārgājienam un Madonas novada izzināšanai. Tika likta lielformāta puzle par Madonas novadu. Šajā puzlē meklējām un atradām arī Ļaudonu, kā arī paskatījāmies uz šo pagastu no putna lidojuma. Iepazinām arī Madonu, kas uzskatāma par mūsu novada galvaspilsētu. Ik dienu mazie darbojās radošajās nometnēs, gatavojot dažnedažādas interesantas un pašiem tīkamas lietas. Noslēguma dienā ķipari gatavoja papīra cepures un spieķīšus, bet pēcāk devāmies pārgājienā. Mūsu galamērķis bija netradicionālā lauku saimniecība „Bieles". Jāpiemin, ka mūsu pārgājiens nebija klasisks – lai nokļūtu „Bielēs", veicām dažādus uzdevumus, kas saistīti ar atjautību un erudīciju. Darbi, ko paveicām ceļā uz „Bielēm", nesa labumu arī līdzcilvēkiem. Neilgu brīdi uzturējāmies estrādē, kur pēdējo reizi nodziedājām nometnes himnu un papildinājām sajūtu taku ar pašu lasītajiem dabas materiāliem, – pozitīvajās atmiņās dalās Iveta Kaire.
Neviltots bija bērnu prieks, kad tika sasniegts pārgājiena galamērķis – daudzi no viņiem pirmo reizi mūžā ugunskurā cepa maršmelovus. Piecas jautrības stundas aizritēja nemanot, par ko visiem bija žēl. Ik vakaru nometnes vadītāja sniegusi nelielu ieskatu par aizvadīto dienu bērnu vecākiem Whatsapp grupā. I. Kaire atminas bērnu sajūsmu un to, cik apgaroti viņi bijuši pēc nometnes. Arī vecāki izteikuši ļoti pozitīvas atsauksmes un priecājušies. Kā allaž bija arī nometnes dalībnieku iemūžināšana fotogrāfijās, kuras pēc tam tika ievietotas bērnu pašu gatavotos rāmīšos no dabas materiāliem.
27.08.2019.