Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Rūdolfa dienas talka „Brakos”

ZINTA SAULĪTE, „Braku" muzeja vadītāja

Autors • 20.04.2015.

Rūdolfa dienas talka „Brakos”
Burtu lielums

Aprīlis ir talku un apkārtnes sakopšanas mēnesis. Kā katru gadu, arī šogad 15. aprīlī notika kārtējā Rūdolfa dienas talka Ērgļu novada „Braku" muzejā.

Laiks nelutināja – zemi rīta pusē klāja maza sniega kārtiņa, nedaudz smidzināja, pūta dzestrs vējš, taču tas netraucēja veikt kārtējos darbus.
Talkas vadītāja pienākums bija uzticēts Ērgļu nodaļas vecākajam mežzinim Gunāram Plikausim, un to viņš veica godam. Svarīgs uzdevums bija pagalma sakopšana, kur aug dažādi koki. Vajadzēja zāģēt vecos un sausos zarus, arī kādu nokaltušu koku, veidot un darināt ābelēm zaru vainagus. Šos darbus apzinīgi pildīja Cesvaines pils gids Bruno Podiņš un Ērgļu nodaļas mežzinis Ainārs Ērglis.
Tā kā muzeja apmeklētāju iemīļota pastaigu vieta ir uz Zibensšķelto akmeni un skulptūru „Edgars", arī šī teritorija bija jāsakopj no kritušajiem un aizlauztajiem kokiem, arī saaugušā krūmāja. Te čakli rosījās biedrības „Vidzemes augstienes meži" biedri – Armands Reinis, Gatis Reķis, Mārīte Krastiņa, Ērgļu adventistu draudzes vecākā Maija Žube, MKPC „Pakalnieši" vadītāja Danuta Kiopa un Ērgļu novada pašvaldības speciāliste Emma Cera.
Arī netālu no „Braku" stāvlaukuma, kur sākas mežs, bija nepieciešams to iztīrīt no kritušajiem un sausajiem kokiem, kas labi noderēs malkai. Te darbojās Ērgļu novada pašvaldības darbinieki.
Kad labs darbs padarīts, tad arī kārtīgas pusdienas nopelnītas. Par gadskārtējo „Braku" putru rūpes uzņēmās Anna Kuzina, jo viņa zina, kas jādara, lai mērce sanāktu smeķīga un pati putra garda un sātīga. Tā arī bija – visi slavēja brangās pusdienas un saimnieci.
„Brakos" talkošana vēl turpināsies, kad 24. aprīlī palīgā nāks Ērgļu vidusskolas skolēni un 25. aprīlī Ērgļu nodaļas jaunsargi, lai grābtu pērnās lapas, sakoptu takas, līdzinātu cūku rakumus un salasītu ceļmalās dabai nevēlamos atkritumus. Paldies visiem, kas rūpējas, lai muzejs būtu jauks un tīkams apmeklētājiem!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px