15. septembrī norisinājās velobrauciens „Pretī zelta rudenim" Cesvaines un Biksēres pierobežā.
Pasākumu organizēja Cesvaines tūrisma centrs sadarbībā ar vides gidu Bruno Podiņu.
– Šī pasākuma idejas autors ir Cesvaines Tūrisma centrs, bet maršruts bija vides gida Bruno Podiņa pārziņā. Šādi velobraucieni ir notikuši arī iepriekš. Tāpat kā iepriekš, arī šim braucienam bija sava tēma – „Pretī zelta rudenim". Atsaucība bija liela, piedalījās apmēram 20 braucēju. Prieks, ka velobrauciens piesaistīja ne tikai cesvainiešus, bet arī braucējus no Madonas. Pēc pasākuma bija lielisks noskaņojums. Dalībniekus sagaidījām ar zupu un mūziku. Tika pasniegti suvenīri. Noteikti turpināsim šo tradīciju un arī turpmāk būs velobraucieni, – atzina Cesvaines Tūrisma centra vadītāja Laura Smudze.
Par maršrutu stāstīja vides gids Bruno Podiņš: – Katru gadu tūrisma centrs rīko šīs ekskursijas. Šoreiz velobrauciens notika gar Cesvaines un Biksēres robežu. Kopējais garums bija 22 km, ko veicām sešās stundās. Brauciena mērķis ir iepazīties ar novadu robežjoslu. Tas nav orientēts uz sportu, bet gan novadpētniecisku, izzinošu ekskursiju. Braucām pa lauku ceļiem, lai apskatītu ainavas, iepazītu dzimtās vietas, satiktu interesantus cilvēkus. Šoreiz viesojāmies pie Andra Trečaka „Biksēres klētī" un pie Ingrīdas Pureniņas Aleksandra Bieziņa muzejā. Teikšu, ka brauciens bija izdevies un arī turpmāk tādi tiks organizēti.
26.09.2018.