JUMURDAS pagastā jau ceturto gadu iedzīvotāji tiek rosināti piedalīties labdarības pasākumā, ziedojot kaut ko no bagātīgajām rudens veltēm Ērgļu novada sociālās aprūpes centriem.
– Nākamajā nedēļā – no 23. septembra līdz Miķeļdienai – 29. septembrim – lūdzam iedzīvotājus nogādāt savas rudens veltes (tas var būt piepildīts maiss, grozs, tīkliņš vai neliela saujiņa…) Jumurdas pagasta saieta ēkas zālē, kur vispirms viss saziedotais piedalās rudens ražas izstādē, – stāsta Jumurdas pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore Inita Lapsa. – Lai mazliet atbalstītu un ieinteresētu ziedotājus, pērn pirmo gadu rosinājām ne tikai ziedot, bet ar savu augļu, dārzeņu, konservu bagātību savā starpā arī mainīties. Tā ir lieliska iespēja – atnest maisiņu ar saviem burkāniem un pretī paņemt, piemēram, bietes, pupiņas, sīpolus, ķirbi, ievārījumu, žāvētus ābolīšus… (bet ar vienu nosacījumu – drīkst ņemt ne vairāk kā 50% no izstādei atnestā). Zinu, ka tā pērn, piemēram, kāda kundze tika pie pupiņu sēklas, kas pašai laika gaitā bija izzudusi. Bija arī citi veiksmīgas maiņas piemēri. Jāteic gan, ka daudzi mazliet kautrējas – sak', ko nu es tā ņemšu, bet tieši tā tas ir domāts, pēc principa – dalies un mainies.
Pēc izstādes viss iemainītais un saziedotais tiks nogādāts Ērgļu novada sociālās aprūpes centros. Esam jau sazinājušies ar aprūpes centra darbiniekiem, vaicājot varbūt par kādām īpašām vēlmēm, taču centra darbīgās pavārītes ir priecīgas par visdažādākajām rudens veltēm, kas čakli tiek sastrādātas un pārtop par gardiem ēdieniem, dažādojot aprūpes centru iemītnieku ēdienkarti, par ko viņi īpaši pateicīgi jumurdiešiem. Aicinu pagasta iedzīvotājus arī šogad aktīvi atsaukties akcijai. Ja rodas jautājumi vai ierosinājumi, zvaniet uz tālruni 28343674 (Initai).
Autore: BAIBA MIGLONE