Pirms 2,5 gadiem Varakļānu novada pašvaldība nopietni sāka domāt, kā regulēt siltumu daudzdzīvokļu mājās un saglabāt dzīvojamo fondu pilsētā, un nāca klajā ar priekšlikumu pie Kosmonautu ielas 13. un 15. nama iedzīvotājiem renovēt jeb siltināt mājas, kuras celtas pirms 35 gadiem.
Cilvēki diskutēja, šaubījās, pat noliedza šo ideju, tomēr beigās vairākums piekrita izstrādāt projektu, kura finansējumu 50% apmērā segs Eiropas Savienība. Ceļš līdz galīgajai projekta apstiprināšanai bija birokrātiski smags un garš.
Par reālu darba sākumu liecināja logu montāžas meistara Ivara Pietkūna ierašanās Varakļānos, lai izmērītu logu lielumu šā gada maija vidū. 26. maijā tika veikts pirmais logu pievedums. Nākamajā dienā ieradās trīs logu montētāji: Ivars Pietkūns, Gunārs un Ivo no SIA „PRO DEV Konstrukcijas", kuri šajā darbā strādā 16 gadu un ir īsti sava aroda meistari. Viņi ik dienu veic intensīvu, smagu fizisku darbu no agra rīta līdz vēlai vakara stundai. „Ja no rīta logi sver 20 kilogramu, vakara pusē – jau visus 70," smej Gunārs. Viņi strādā arī sestdienā. Jelgavnieki ir laipni, draudzīgi vīri, kas apmierināti ar sadzīves apstākļiem Varakļānu veselības aprūpes centra 3. stāva telpās un pateicīgi zupas virtuves pavārēm par garšīgajām pusdienām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.06.2014.
Autore: RITA LIUKE
AUTORES foto