Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Rekultivēs trīs izgāztuves

Redakcija

Autors • 14.08.2009.

Burtu lielums

Ērgļu novadā atrodas trīs normatīvo aktu prasībām neatbilstošas izgāztuves, kas tiks rekultivētas Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētās apakšaktivitātes „Normatīvo aktu prasībām neatbilstošo izgāztuvju rekultivācija" ietvaros.

Kā liecina Vides ministrijas mājas lapā pieejamā informācija, 2. jūlijā starp Vides ministriju kā atbildīgo iestādi un Ērgļu novada domi kā finansējuma saņēmēju tika parakstītas vienošanās par trīs normatīvo aktu prasībām neatbilstošo izgāztuvju rekultivācijas projektu īstenošanu.

Pirmā projekta ietvaros tiks rekultivēta Ērgļu novada Ērgļu pagasta izgāztuve „Lempēni", tad Sausnējas pagasta izgāztuve „Sidrabiņi", bet kā trešo projekta ietvaros paredzēts rekultivēt Jumurdas pagasta izgāztuvi „Andrupi".

Šo trīs projektu kopējās izmaksas sastāda 215,23 tūkstošus latu, no tām 179,58 tūkstošus finansē ES Kohēzijas fonds, bet pārējo summu 35,65 tūkstošu latu apmērā iegulda Ērgļu novada dome. Valsts budžeta līdzfinansējums, īstenojot šos projektus, nav paredzēts.

Projekts jāīsteno 24 mēnešu laikā no vienošanās par tā īstenošanu spēka stāšanās dienas, tātad līdz 2011. gada 2. jūlijam.

Visas trīs atkritumu izgāztuves jau tagad ir slēgtas. Sadzīves atkritumus Ērgļu novadā, balstoties uz noslēgto līgumu, izved un noglabā atkritumu izgāztuvē „Lindes" SIA „Madonas namsaimnieks".

– Ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Ērgļu novadā – tos savācot gan centrā, gan Sausnējā un Jumurdā – nodarbojamies jau apmēram pusotru gadu (kopš 2007. gada decembra). Esam noslēguši līgumu, un iedzīvotāji maksā atbilstoši izvesto atkritumu daudzumam. Iespējams, šogad tiks izsludināts jauns konkurss par atkritumu apsaimniekošanu un izvešanu Ērgļu novadā, kurā piedalīsies arī mūsu uzņēmums, -vaicāts par sadzīves atkritumu savākšanu Ērgļu novadā, uzsver SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis.

Ērgļu novadā sadzīves atkritumu savākšanas, pārvadāšanas un apglabāšanas tarifs ir 6,62 Ls/m3 (bez PVN), bet noteiktā norma uz vienu iedzīvotāju gadā nedaudz atšķiras – administratīvajā centrā Ērgļu ciemā tā ir 1,5 m3, bet Sausnējā un Jumurdā – 1 m3, liecina Ērgļu novada mājas lapā pieejamā informācija.

Sadzīves atkritumi katru ceturto otrdienu tiek izvesti arī no privātmājām. Šogad atkritumu savākšanas mašīna vēl ieradīsies 1. septembrī, 29. septembrī, 27. oktobrī, 24. novembrī un 22. decembrī.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px