Kopš 29. septembra Madonas novada pagastu pārvaldēs notiek tikšanās ar iedzīvotājiem. Bērzaunes pagasts ir viens no tiem, kur tā norisinājās pagājušajā nedēļā.
– Iedzīvotāju interese, varētu teikt, šoreiz pat bija Bērzaunes pagastam neraksturīgi liela. Samērā plaši bija pārstāvēts gan Bērzaunes, gan Iedzēnu, gan Sauleskalna ciems. Sarunas galvenās tēmas skāra uzsākto apkures sezonu un jauno apmaksas kārtību Sauleskalna ciemā pēc skaitītājiem katrā mājā. Uzmanība tika pievērsta arī ES finansētā ūdenssaimniecības attīstības projekta ieviešanai, – vaicāts par tikšanās norisi, informēja Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Miķelsons. – Pārrunājām arī māju apdrošināšanas nepieciešamību, jo tam vajadzīgs iedzīvotāju lēmums, vai viņi konceptuāli piekrīt māju apdrošināšanai, tam, ka tiek pasargāti no trešo personu vardarbības, stihiskām nelaimēm un tamlīdzīgi. Arī pie mums tiek izdemolētas durvis un koplietošanas telpas, bet policija diemžēl ir diezgan bezspēcīga. Šajā situācijā iedzīvotājiem no savas kabatas jāsedz bojājumu novēršana, bet, ja mājas būs apdrošinātas, šos izdevumus segs apdrošinātāju firma.
Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs uzsver, ka tiekoties tika pārrunāti arī citi saimnieciskie jautājumi un sniegtas atbildes uz iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem, kā, piemēram, sniegta informācija par izbūvēto jauno velosipēdistu un gājēju celiņu no autobusu pieturas „Bērzaune" līdz Bērzaunes skolai ERAF līdzfinansētā projekta „Drošs ceļš uz skolu Bērzaunē" ietvaros. Gājējiem un velosipēdistiem tagad vairs nebūs jāpārvietojas pa bīstamām ceļa malām, turklāt jaunais celiņš diennakts tumšajā laikā tiek izgaismots.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.10.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto