Viens no jaunā mācību gada jaunumiem ir brīvpusdienu ieviešana visās Madonas novada vispārizglītojošajās skolās. 1. klases skolēnu ēdināšanu finansē valsts, bet 2.-12. klases ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu nodrošinās Madonas novada pašvaldība, piešķirot 50 santīmu dienā produktu iegādei vienam skolēnam pusdienās pēc faktiskā vispārizglītojošās skolas apmeklējuma.
Mētrienas pagastā tas gan nav nekas jauns. Brīvpusdienas te bija gan kolhoza „Līdums" laikos, gan vēlākajos gados. Kā pastāstīja Mētrienas pamatskolas direktore Diāna Rudzīte, pateicoties Mētrienas pagasta pārvaldes atbalstam, bērni ar brīvpusdienām tika nodrošināti arī pēc Madonas novada izveides.
– Brīvpusdienu ieviešana visās Madonas novada vispārizglītojošajās skolās ir ieguvums arī mums, jo novada piešķirtais finansējums tomēr ir par 20 santīmiem lielāks, – vaicāta par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu, atzina Diāna Rudzīte.
Ēdināšana Mētrienas pamatskolā norit divās maiņās. Pirmie pusdieno sākumskolas un 5. klases skolēni, savukārt otrajā maiņā ēd 6. līdz 9. klases audzēkņi. Ēdiens tiek gatavots uz vietas skolas virtuvē, kur strādā pavāre Gaļina Klūga un pavāres palīdze Vēsma Zepa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.09.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto