6. janvārī, Zvaigznes dienā, kas ir arī Latvijas pirmās Neatkarīgās Armijas komandiera pulkveža Oskara Kalpaka dzimšanas diena, Visagala kapsētā jau tradicionāli notiek piemiņas pasākums.
Šogad pulkveža dzimšanas dienas pasākumā piedalījās Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zemessargi un virsseržants Māris Ezeriņš.
Jaunsardzi pārstāvēja 2. (Latgales) novada pārstāvji J. Lelis, J. Gedušs un jaunsargi, 3. (Vidzemes) novadu pārstāvji Z. Rukšāne, O. Kančs, J. Švika, J. Strušels un jaunsargi, kā arī pārstāvji no Lubānas un Madonas novada pašvaldībām. Piemiņas pasākumu atklāja pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda valdes locekle Edīte Zaube: „Kalpakam bija tāds spēcīgs teiciens, ka varonība ir karavīra augstākais tikums. Šodien tā ir varonība mācību darbā, sadzīvē, ikdienā – strādāt un dzīvot pēc iespējas labāk. Laikam ejot, lielās vērtības nepazūd – 6. janvārī un 6. martā jau vairākus gadus Visagala kapsētā notiek piemiņas pasākumi. No 6. janvāra līdz 6. martam jau vairākus gadus, arī šogad, norisinās pasākumu cikls, veltīts pulkvedim – „Kalpaka kauss", kur skolēniem būs iespēja parādīt savu varonību, veltot visu enerģiju un spēku, piedaloties erudīcijas konkursos par vēsturi, volejbola spēlē, Pulkvedi O. Kalpaku godinot militarizētajās stafetēs. Lai izdodas cīņa pašiem ar sevi uz augstākiem mērķiem!"
Jaunsardzes 3. novada nodaļas vadītāja Zita Rukšāne, uzrunājot skolu jauniešus un jaunsargus, uzsvēra: „Ir patīkami, ka uz šādiem pasākumiem brauc jaunsargi un atceras mūsu varoņus. Oskars Kalpaks ir viens no tiem cilvēkiem, kas mūs iedvesmo darīt labus darbus. Pirmais Latvijas vienību virspavēlnieks ir mūsu armijas simbols. Mēnesī, kurā parādām savas zināšanas par Latviju, atdodam cieņu mūsu armijas virspavēlniekam. Parādām to, ka esam cienīgi savas valsts jaunsargi, ka darām to visu ar prieku, atdevi, cieņu mūsu armijai un vēsturei. Lai visiem labi rezultāti!"
Bijušais Indrānu pagasta padomes priekšsēdētājs Vilnis Strautiņš, kas ir piedalījies teju visos pulkveža Kalpaka piemiņas pasākumos, atcerējās: „Pirmais lielākais pasākums šeit, Meirānos, pie Kalpaka pieminekļa bija 1988. gada 5. novembrī, kad to oficiāli vēl nevarēja darīt.
Kārlim Zālem, pieminekļa autoram, bija 100 gadu jubileja. Pulcējāmies neliela cilvēku grupiņa. Garām mums staigāja VDK pārstāvji un klausījās, kas tika runāts. Runājām zemtekstos, jo tie vēl bija Padomju Savienības laiki, ar mums viss kas varēja notikt. Nākamajā gadā šeit pulcējāmies Lāčplēša dienā. 1990. gadā jau tikāmies piemiņas vietā neslēpjoties un nebaidoties. 1993. gadā šeit viesojās Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis… Un tā gadu no gada tiekamies šajā vietā pulkveža dzimšanas dienā 6. janvārī un nāves dienā 6. martā."
17.01.2018