ARONAS pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Sprīdītis" tiek godātas latviskās tradīcijas, tādēļ jo skanīgi, ar raibām maskām un ķekatniekiem, 10. novembrī tika atzīmēta Mārtiņdiena.
PII "Sprīdītis" vienmēr prot svinēt svētkus, aizraujot kā lielos, tā mazos. Arī šoreiz vadītāja Silvija Čurkste mazajiem atgādināja, ka Mārtiņos beidzas veļu laiks un sākas jautrā ķekatās iešana. – Visi bijām Mārtiņbērni, tērpušies maskās, gājām dejās un rotaļās. Katrā grupiņā bija savs Mārtiņdienas gailītis, ko īpaši godājām. Cienastam saimnieces bija sarūpējušas vārītus pelēkos zirņus, – pastāstīja Silvija Čurkste.
Izjautāta par valsts svētku tradīcijām, viņa teica, ka Latvijas gadadienu atzīmēs 16. novembrī ar plašu koncertu, kurā piedalīsies arī simboliskais Madonas gailis, kas ies ciemos pie Rīgas gaiļa, lai uzzinātu, kā klājas Rīgā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ