ĒRGĻU novada domē līdz 25. jūnijam tiek gaidīti projekti konkursam, kura mērķis ir veicināt sabiedriskā labuma vairošanu novadā. Konkurss izsludināts kopīgi ar Hipotēku banku, kuras atbalstītie projekti vairākās Latvijas pašvaldībās realizēti jau iepriekš.
Kā atzīst bankas pārstāvji, iepriekšējo gadu projekti atspoguļo attīstības procesus vietējā līmenī, kas izpaužas kā pašu iedzīvotāju motivācija konstatēt un risināt problēmas saviem spēkiem, uzņemties atbildību par savas dzīves uzlabošanu. Šogad līgumi kopumā noslēgti ar 15 pašvaldībām par 70 000 latu. Ērgļu novadā šī summa ir 4000 latu. – Maksimālā summa, ko piešķir viena projekta atbalstam, ir 500 latu. Svarīgi ir, lai cilvēki atsauktos labiem darbiem, un ir prieks, ka šī iniciatīva nav palikusi bez ievērības, – atzīst Ērgļu novada domes sekretāre Ausma Rozenberga. – Cilvēki ir ieinteresēti vides, kurā ikdienā mēs visi dzīvojam, uzlabošanā, to kā projekta koordinatore esmu sajutusi. Un patīkami, ka ieinteresēti ir ne tikai ērglēnieši, bet arī pārējie mūsu novada iedzīvotāji gan Sausnējā, gan Jumurdā. Ir interese, piemēram, par rotaļu laukuma izbūvi pie daudzdzīvokļu namiem utt. Vēl ir nedēļa laika līdz projektu iesniegšanas termiņa beigām, un es ceru, ka projektu skaits vēl papildināsies. Konkursa noteikumi paredz, ka tos var iesniegt gan fiziskas, gan juridiskas personas, dažādi nodibinājumi, tā ka atliek tikai iestāties par savu ideju realizēšanu, un šī ir laba iespēja, – ir pārliecināta Ausma Rozenberga.
Autore: BAIBA MIGLONE