Sarkaņu pagasta iedzīvotāji joprojām ir nesaprašanā, kāpēc 15. oktobrī tomēr netika pieslēgts siltums, kā bija solīts. Laikrakstā "Stars" jau tika rakstīts par šo problēmu, un komunālā dienesta vadītājs Rolands Vēzis solīja siltumu padot noteiktajā datumā, bet diemžēl tehnika nav prognozējama, un arī šoreiz tā pievīla.
Jautāts, kas īsti notika un kāpēc dzīvokļi līdz 16. oktobra pēcpusdienai joprojām bija vēsi, Rolands Vēzis skaidroja: – Ir jāatvainojas cilvēkiem par sagādātajām neērtībām, jo tiešām jau 15. oktobrī bija paredzēts sākt apkures sezonu. Tā kā ir saliktas jaunas sistēmas, var rasties arī kādas neparedzētas problēmas. Diemžēl, sistēmas uzpildot, radās noplūde. Kamēr tiek pārbaudītas sistēmas un jaunās iekārtas, cilvēkiem ir jābūt pacietīgākiem un jāsaprot, ka var gadīties dažādas aizķeršanās.
Savukārt Sarkaņu pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Simtnieks atklāja: – Siltums netika trešdien pieslēgts, jo radās nopietnas problēmas. Ceturtdien darbojās speciālisti no Tukuma, lai to novērstu. Jau ceturtdienas pēcpusdienā Ramaņa ielas 11. un 13. namā dzīvokļi bija silti. Ūdens attīrīšanas un mīkstināšanas iekārta nav tik jaudīga, lai vienā mirklī uzpildītu visu sistēmu. Iepriekš nebija iespējams sasniegt nepieciešamo spiedienu, jo vairāku māju pagrabos, kur uzstādīti siltummezgli, bija pazuduši krāni. Nepārtraukti tiek strādāts, lai problēmas tiktu novērstas un šīs nedēļas beigās dzīvokļi būtu silti.
Piektdien liela daļa māju dzīvokļu tika apkurināti.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto