Starp svētkiem, konkursiem un projektiem Dzelzavas pamatskolā skolēni cītīgi apgūst jauno mācību vielu.
Skolā jau aizvadīts vairāk nekā mēnesis. Ir nosvinēta Skolotāju diena. Līdz rudens brīvdienām atlicis pavisam nedaudz, tāpēc mācībām tiek pievērsta īpaša uzmanība.
Dzelzavas pamatskolas direktore Indra Zukure stāsta: – Skolā bērni ir aktīvi un iesaistās dažādos ārpusstundu pulciņos. Ir ļoti daudz piedāvājumu piedalīties konkursos un projektos, kur skolēniem pašiem ir aktīvi jādarbojas. Diemžēl, visus nemaz nevaram atbalstīt, jo skolā prioritāte ir mācības, uz ko skolotāji viņus virza. Lai bērniem stundās labāk veiktos, tiek domāts arī par viņu labsajūtu. Jau pagājušajā mācību gadā sākām atjaunot klašu mēbeles, lai tās atbilstu skolēnu augumiem. Arvien biežāk skolēniem tiek konstatētas veselības problēmas, kas saistītas ar stājas un gaitas defektiem. Šogad plānojam solu nomaiņu vecākajās klasēs.
Lai skolēniem būtu vieglāk strādāt, pedagogi rūpējas par jauno tehnoloģiju pieejamību mācību iestādē.
– Šogad nosvinējām skolas jubileju, un SIA "Agro Dzelzava" uzdāvināja digitālo mikroskopu. Esam ļoti pateicīgi un lepojamies ar dāvanu, jo dabaszinību bāze skolā ir modernizēta. Protams, daudz ir jāpapildina, bet mēs pamazām virzāmies uz mērķi. Mums pats svarīgākais ir laba izglītība, tāpēc cenšamies to skolēniem sniegt. Arī ar pašvaldību skolai ir laba sadarbība. Skolēniem tiek nodrošinātas mācību grāmatas, un pamazām sākam atradināties no darba burtnīcu pirkšanas. Kā zināms, tās nav lētas un skolā ir iespējams attiecīgās lapas nokopēt. Uzskatu, ka bērniem tomēr jāmācās strādāt un domāt patstāvīgi, nevis pēc sagatavotiem paraugiem, – atzīst Indra Zukure.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.10.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
AGRA VECKALNIŅA foto