No 9. līdz 16. augustam Varakļānos notika starptautiskais glezniecības plenērs. Šāds pasākums tika organizēts otro gadu, kad vienkopus satikās mākslinieki no Latvijas un Lietuvas.
Šogad, pateicoties Varakļānu novada pašvaldībai, Vidzemes plānošanas reģionam un Valsts Kultūrkapitāla fondam, varējām uzņemt 25 māksliniekus. Dalībnieku skaits bija lielāks nekā pērn.
Laikapstākļi gleznošanai ideāli, jo varēja baudīt gan svelmaino sauli, kas ar saviem gaismas stariem draiski spēlējās pa klāniem un pauguriem, gan apmākušās debesis, un lietus šaltis neatturēja māksliniekus telpās jaukt krāsas un likt tās uz audekla, gleznojot krāsainos rudens ziedus, ābolus un sulīgos arbūzus.
Plenēra laikā tika uzgleznotas vairāk nekā 150 gleznu. Māksliniekus iedvesmoja mūsu nelielā pilsēta, tās iedzīvotāji, vēstures nospiedumi pils parkā, pilī, baznīcās, Stirnienes muižā. Arī dabas lieguma – Teiču rezervāta – gleznainais purvs tika attēlots darbos.
Katrs mākslinieks vienu no savām gleznām uzdāvināja Varakļānu novada pašvaldībai. Šī dāvinātā kolekcija būs apskatāma ceļojošajā izstādē „Sajūti Varakļānus", ko redzēsim Varakļānu un kaimiņu novados.
Plenēra laikā darbojās glezniecības meistarklases, ko vadīja Agra Ritiņa un Valērijs Makovojs. Meistarklasēs darbojās 17 mākslas mīļotāji no mūsu pilsētiņas un tās apkārtnes. Ceru, ka turpmākajos gados kāds no mākslas mīļotājiem pievienosies plenēra dalībniekiem.
No sirds pateicos visiem māksliniekiem par to, ka brīvi varējām vērot viņu radošo darba procesu, kurš neatstāja mūsu pilsētas ļaudis vienaldzīgus.
Autore: IEVA MELNE-MEŽAJEVA,
Varakļānu mūzikas un mākslas skolas direktore