Arī Ērgļu novada pašvaldība, gatavojoties likuma prasības izpildei par domes sēžu ierakstīšanu audioformātā un ieraksta ievietošanu pašvaldības mājas lapā jau ar šāgada 1. jūliju, laikus iegādājās šim mērķim nepieciešamo aparatūru.
Kā esam informējuši iepriekš, Saeima 19. jūnijā līdz 2015. gada 1. jūlijam pagarināja termiņu, no kura pašvaldībām obligāti jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audioformātā.
– Esam veikuši arī vienas domes sēdes kontrolierakstu, lai pārliecinātos, kā darbojas tehniskais aprīkojums. Ieraksta kvalitāte bija ļoti laba, kaut gan aparatūras iegādei izlietojām salīdzinoši maz līdzekļu – 399 eiro. Var, protams, tērēt kaut vai 20 000 eiro, taču, ja nepieciešamo kvalitāti var nodrošināt pāris simtu vērtais aprīkojums, kāpēc tērēt vairāk? Iztērēt naudu nav nekāda māksla, māksla ir to ietaupīt, bet tā jau ir katras pašvaldības kompetence, cik daudz līdzekļu šim mērķim atvēlēt, – uzsvēra Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.
Vaicāts, vai domes sēžu ieraksti pašvaldības mājas lapā būs pieejami jau tagad vai tikai pēc gada, kā to nosaka likuma grozījumi, viņš atklāja, ka deputāti par to vēl nav lēmuši, bet, viņaprāt, ja kaut kas ir iesākts, tad ir jāturpina to darīt, it īpaši, ja ir arī iegādāta nepieciešamā aparatūra.
– Kāda tur starpība, kad to sākt darīt, un kāpēc atlikt, ja tehniski to iespējams nodrošināt? Ažiotāža ap šo jautājumu jau tā ir lielāka, nekā prasa pats pasākums, to ieviešot. Turklāt domes sēdes ierakstīšana audioformātā lielas pūles neprasa. Ieraksta ierīce jānoliek uz galda, pēc tam ieraksts, izmantojot programmas, nedaudz jāapstrādā un jārediģē. Arī tā ņemšanās ap vārdiem un uzvārdiem, personas datu aizsardzību ir pārspīlēta, jo jau tagad publiski pieejamos lēmumos tie nekur neparādās, – akcentēja Guntars Velcis.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA