Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Ošupes pagastā tiks iegādāts jauns skolēnu autobuss. Kā informēja Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, visticamāk, tiks pirkts mazlietots autobuss.
– Cerams, ka septembra laikā mums izdosies to iegādāties. Vispirms būs jāizsludina iepirkums, lai izvēlētos piegādātāju, kurš par zemāku cenu atbilstīgi izvirzītajām prasībām piedāvās 17-19 vietu autobusu. Ar skolēnu autobusu tiek pārvadāti gan skolēni, gan pirmsskolas bērni. Vienīgi no rīta vienu reisu izbrauc pasažieru pārvadātājs, bet mūsējam ir divi reisi no rīta un trīs reisi pēc mācībām jeb dienā, neizbraucot no pagasta, tiek nobraukti ap 300 km, – pastāstīja Aigars Šķēls.
Viņš uzsvēra, ka līdzšinējo 16 vietu autobusu skolēnu pārvadājumiem iegādājušies 2008. gadā vēl Ošupes pagasta padomes laikos, un visus šos gadus tas pa zemes ceļiem ir braucis bez redzamiem defektiem, bet nu autobusam ir nepieciešams lielāks remonts, līdz ar to jāizvērtē, kas ir izdevīgāk – ieguldīt līdzekļus remontā vai iegādāties jaunu, it īpaši ņemot vērā, ka nobraukums pārsniedz 415 000 km.
– Vēl agrāk nekā mēs skolēnu autobusu iegādājās Praulienas pagasta padome, bet tā ir jau to nomainījusi. Tagad pienākusi kārta arī mums, – piebilda Aigars Škēls.
Par to viņš kārtējā Madonas novada domes sēdē informēja arī Madonas novada domes deputātus, kuri, izvērtējot situāciju, ieteica iegādāties jaunu vai mazlietotu autobusu skolēnu pārvadājumiem. Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs kā iespējamo finanšu avotu minēja kredītu.
09.08.2017.