CESVAINES pilsmuiža piedalās 2018. gada apceļošanas akcijā „Apceļosim Baltijas muižas – svinēsim kopā". Šā gada apceļošanas akcija tika uzsākta 26. maijā, un tā ilgs līdz 26. septembrim.
Cesvaines tūrisma centra vadītāja Laura Smudze pastāstīja: – Svinot Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas simtgadi, kā arī par godu Eiropas kultūras mantojuma gadam šajā vasarā akcijas „Apceļosim Baltijas muižas – svinēsim kopā" piedāvājums ir arī Cesvaines pilsmuižai – ekskursijas gida pavadībā. Arī šosestdien, 4. augustā, kā arī 11. augustā, pulksten 15 un 18, paredzētas kārtējās ekskursijas Cesvaines pils un muižas kompleksā. Pulcēšanās notiek Cesvaines tūrisma centrā, kur, nopērkot biļeti par 2 eiro, var doties ekskursijā ikviens interesents. Cesvaines pils šogad ir slēgta, un esam izdomājuši parādīt Cesvaines muižas lielo kompleksu, ietverot stāstījumu par pili, apstaigājot tai apkārt, apskatot klētis, staļļus, kalpu māju, arī ēkas, kas jau ir mainījušas savas funkcijas, izejam arī gar brūzi un muižas siltumnīcām. Ekskursiju vada pieredzējusī gide Lilita Ļava vai arī vasarā – skolēni, kas var ar ārzemniekiem runāt arī angļu valodā. Tēma ir piļu un muižu liktenis cauri 20. gadsimtam. Akcijas simbols ir atslēga, kas atver durvis uz jauniem atklājumiem kultūras mantojumā. Apceļojot Cesvaines pilsmuižu, visi saņem simboliskas atslēgas (uzlīmes), bet akcijas noslēgumā tie, kas savāks vismaz 5 uzlīmes Latvijā un 10 uzlīmes kaimiņvalstīs, piedalīsies balvu izlozē, kā arī varēs laimēt uzaicinājumu uz akcijas noslēguma pasākumu. Ekskursijas var pieteikt arī jebkurā citā laikā.
Latvijas Piļu un muižu asociācija ziņo, ka šovasar ap 130 vēsturisko muižu un piļu Baltijas valstīs atver savas durvis apceļošanas akcijas apmeklētājiem.
03.08.2018.