Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Pīlādzīša” jubilejas koncerts Liepkalnē

Redakcija

Autors • 31.05.2010.

“Pīlādzīša” jubilejas koncerts Liepkalnē
Burtu lielums

Kamēr dziedādami spēsim
Nedienas zem akmens likt,
Varēsim kā bites pāri
Trejdeviņām likstām tikt.

Šādi dzejas vārdi bija lasāmi ielūgumos, aicinot piedalīties Ērgļu novada Sausnējas pagasta sieviešu vokālā ansambļa „Pīlādzītis" desmit gadu darbības jubilejā Vasarsvētku sestdienā Liepkalnes tautas namā. Grūti tagad precizēt, kurš bija šī ansambļa izveides iniciators pirms desmit gadiem, taču visu laiku ansambļa „dvēsele" neapšaubāmi bijusi Aina Grīva, bet muzikālais vadītājs – pensionētais mūzikas skolotājs Ernests Āders.

Aizvadītajos gados ansambļa „Pīlādzītis" repertuārā bijis vairāk nekā 100 dziesmu – sākumā sadzīves dziesmas, vēlāk – senās un jaunākās dziesmas, kuplejas, patriotiskās un līgo dziesmas, koru dziesmas, bet pēdējos gados – arī jaunrades dziesmas, pateicoties sadarbībai ar sociālās aprūpes centra „Kastaņas" iemītnieku Jāni Šteinertu. Koncertēts daudzās un dažādās vietās, galvenokārt bijušā Madonas rajona, kā arī tuvējā Aizkraukles rajona teritorijā. Par šiem izbraukuma koncertiem atmiņās dalījās Aina Grīva, akcentējot interesantās uzstāšanās „Iļģos", Kalsnavā un citur.

Un tā, ansambļa piecas ņiprās dāmas – divas Ainas, Velta, Vija un Zenta – Ernesta akordeona pavadījumā reprezentējās savā jubilejas koncertā, kā pirmo izpildot dziesmu „Skaistākie mirkļi". Dziesmas sekoja cita citai, īpašus aplausus izpelnoties par J. Šteinerta sacerētajām un E. Ādera komponētajām dziesmām „Mārtiņroze" un „Ziedonī" (pēdējai šis bija pirmatskaņojums). „Pīlādzīša" dāmām vairākās dziesmās pievienojās arī viešņas no Vestienas pagasta.

Ansambļa „Pīlādzītis" nozīmīgo un aktīvo veikumu cildināja Sausnējas pagasta pārvaldes vadītāja Liena Kārkliņa, sveica Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāja Agita Opincāne ar savu komandu, Lauteres tautas nama sieviešu vokālais ansamblis. Kuplā sastāvā bija ieradusies Ērgļu tautas mūzikas kopa „Pulgosnieši", kas izpildīja dziesmas par Ogres upi, Ogres enkurniekiem un citas akordeona un tautas mūzikas instrumentu pavadījumā.

Koncertu kuplināja Sausnējas pagasta dramatiskā kopa, izrādot humoristisku skeču – kā atjautīgais dakteris (Oskars) veiksmīgi tiek galā ar dažādu pacientu vainām. „Pīlādzīša" jubilejai speciāli sacerētu dzejoli nolasīja Jānis Šteinerts.

Pēc visu kopīgas sadziedāšanās un fotografēšanās notika mielošanās pie „groziņu" galdiem. Deju mūziku un jaukas dziesmas nodrošināja sociālās aprūpes centra „Kastaņas" vadītāja Elita Ūdre un Zigmunds. „Pīlādzīša" jubilejas pēcpusdiena aizritēja saskanīgā, jautrā un omulīgā gaisotnē.

Autors: ĀDOLFS BORBALS

I. Grotes foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px