1. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā uz ekoskolu apbalvošanas pasākumu pulcējās ap 400 izglītības iestāžu pārstāvji, lai gūtu apliecinājumu savam darbam vides izglītības un ilgtspējas veicināšanā, kā arī vienotos kopīgā draudzības akcijā.
Esam lepni, ka mūsu „Lācīša Pūka" pirmā gada darbu ekoskolu programmā ekoskolu žūrija ir atzinīgi novērtējusi un mēs bijām to 42 skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu vidū, kurām tika piešķirts ekoskolas nosaukums un Zaļais diploms, kas ir nacionālā līmeņa balva, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu. Savukārt 98 izglītības iestādēm, kas ilgstoši sevi pierādījušas ar izcilām aktivitātēm vides jomā, tika piešķirts Zaļais karogs, kas ir starptautiskā līmeņa balva.
Pēc svinīgā pasākuma ekoskolu pārstāvji devās kopīgā akcijā. Tā bija iecerēta kā pozitīvs gājiens, ļaujot ekoskolām parādīt savas rūpes par vidi un popularizēt vienkāršu ikdienas rīcību, tādu, kuras iespējams īstenot skolās, nozīmi vides saglabāšanā. Skolu pārstāvji cienāja garāmgājējus ar sezonāliem našķiem, augļiem un dārzeņiem, tādējādi simboliski atbalstot ilgtspējīgas – vietējās, sezonālās un bioloģiski audzētās – pārtikas lietošanu uzturā. Akcija noslēdzās Doma laukumā.
Ekoskolas vieno kopējs mērķis – dzīvot atbildīgi šodien, bet ar domu un rūpēm par rītdienu.
Autore: ZAIGA PUTNA,
ekoskolas programmas koordinatore