ĒRGĻU novadā Komunistiskā genocīda upuru dienai veltīts atceres brīdis tradicionāli notiks divās vietās – pie piemiņas akmens Ērgļos un Sausnējas pagasta Sidrabiņos. Šogad atceres brīdis gan Ērgļos, gan Sidrabiņos notiks 24. martā.
– Mūsu pagasta ļaudis uz atceres brīdi pie piemiņas akmens ir aicināti pulksten 15, – stāstīja Sausnējas pagasta kultūras darba organizatore Inese Leiboma. – Piemiņas akmens Sidrabiņos pie pagastmājas tika atklāts pirms teju 16 gadiem – 2000. gada 26. decembrī, un kopš tā brīža, pieminot mūsu tautas traģiskās pagātnes lappuses, katru gadu pulcējamies šeit divas reizes – gan 25. martā, gan 14. jūnijā. Šogad esam izsūtījuši arī ielūgumus mūsu pagasta represētajiem. Protams, gadi iet, un diemžēl daudzi no viņiem jau ir citā saulē, taču ceram, ka kāds tomēr ieradīsies, jo esam pēc pasākuma iecerējuši arī pakavēties pie tējas tases atmiņās par šiem traģiskajiem notikumiem. Atceres brīdī klātesošos uzrunās pagasta pārvaldes novadpētniecības speciāliste Ilga Kronīte. Piedalīsies arī pagasta pārvaldes pārstāvji. Iedegsim svecītes, noliksim ziedus, pūpolus, kāds no mājām kā sveicienu atnes pirmos sniegpulkstenīšus. Pasākumā kā allaž piedalīsies arī vietējie skolēni.
Savukārt Ērgļos komunistiskā genocīda upuriem veltīts atceres brīdis un ziedu nolikšana pie piemiņas akmens represētajiem notiks pulksten 16. Pēc tam saieta namā – Dzintras Gekas filma „Dieva putniņi", kas vēsta par latviešu likteņiem Otrā pasaules kara beigās, dodoties bēgļu gaitās.