Gada nogalē plašsaziņas līdzekļi parasti veido dažādu notikumu un cilvēku topu. Ja Madonas novadā tiktu veidots šajā gadā visvairāk cietušo ēku tops, tad tā augšgalā noteikti atrastos Mārcienas pamatskolas ēka. Augustā pagaidām vēl nenoskaidrota iemesla dēļ izdega pamatskolas jumts 450 m2 platībā, bet decembra sākuma vētrā ēkas otro stāvu pabojāja cita dabas stihija – ūdens.
Pagājušās nedēļas Madonas novada pašvaldības domes finanšu un attīstības komitejas sēdē deputāti lēma par turpmāko rīcību saistībā ar ēkā veicamajiem darbiem.
Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece deputātus informēja, ka decembra sākumā uznākusī vētra norāvusi ēkas bēniņiem uzklāto plēvi, kā rezultātā ir stipri salijušas otrā stāva klašu telpas.
– Acīmredzot būvdarbu veicējs nepievērsa pienācīgu uzmanību šim riskam. Skolas apkopējas visas brīvdienas uzslaucīja ūdeni pielijušajās klašu telpās. Šobrīd ir apzināti arī bojājumi. Piecās klasēs ir bojāta elektroinstalācija, kas rada draudus drošībai, tādēļ tā ir jānomaina, – norādīja Ināra Mālniece.
Nopietni bojāts arī grīdas segums, (preskartons). Ar apdrošinātājiem panāktā vienošanās, kas vēl attiecās uz tiem zaudējumiem, ko nodarīja ugunsgrēks, paredzēja apmaksāt 80% griestu paneļu nomaiņu un otrā stāva iekštelpu sienu balsināšanu un krāsošanu 1,7 m augstumā.
Pagaidām ir grūti prognozēt, cik ilgā laikā izžūs ēkas bēniņi un otrā stāva sienas, kur vēl ir palicis uzsūcies ūdens kopš augustā notikušās ugunsnelaimes dzēšanas darbiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.12.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva