ĒRGĻU novadā pašvaldību vēlēšanās ir piedalījies 1581 iedzīvotājs jeb 56,22% no balsstiesīgo skaita.
Balsot pēc sarakstiem varēja Ērgļu saieta namā, Jumurdas pagasta pārvaldē un ģimenes atbalsta centra „Zīļuks" zālē „Jaunozoliņi".
Kā pilsoņu aktivitāti vērtē Ērgļu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Aivis Masaļskis? – Ērgļu novadā par iedzīvotāju aktivitāti pašvaldību vēlēšanās salīdzinājumā ar pārējo Latviju sūdzēties nevar, jo esam aktivitātes ziņā 5. vietā Latvijā. Aktivitāte bija liela, arī uzmanība, no vēlēšanu komisijas tika prasīta liela precizitāte un protokola ievērošana. Iedzīvotāji bija aktīvi arī tāpēc, ka bija izvēle – piedāvāti četri vēlētāju apvienību saraksti. Cilvēki bija pārdomājuši, par ko balsot, kam vilkt plusiņus, ko izsvītrot. Piedalījās arī divi brīvprātīgie novērotāji no CVK un arī no vēlēšanu apvienībām. Balsu skaitīšanu iecirknī Ērgļu kultūras namā veica elektroniski, biļetenus skenēja, izmantojām programmu, bet abos pārējos iecirkņos izvēlējās manuālo metodi. Ērgļu novada domē apvienība „Mēs Ērgļu novadam" ieguvusi piecas vietas, apvienība „Jo šeit jādzīvo mūsu bērniem" – divas vietas, saraksts „Mēs par izaugsmi un attīstību" – vienu vietu, „Kalniem pāri" – vienu vietu. Iedzīvotāju vairākums ir uzticējušies Guntaram Velcim un iepriekšējiem deputātiem, –
raksturoja Aivis Masaļskis.
Autore: IVETA ŠMUGĀ