Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Piektdien – jau otrā šīs vasaras zaļumballe

LAURA KOVTUNA

Autors • 18.07.2017.

Piektdien – jau otrā šīs vasaras zaļumballe
Burtu lielums

Jau iepriekš informējām, ka Mētrienas pagastā pēc daudzu gadu pārtraukuma šogad tika atjaunota estrāde, kas līdz šim bija pamesta novārtā un pasākumi tajā nenotika. Līdz ar jauno Mētrienas tautas nama vadītāju atdzimusi ideja par atjaunotu estrādi un zaļumballēm – kā senākos laikos. Pirmā balle jau veiksmīgi aizvadīta, gūta cilvēku atsaucība; šajā nedēļas nogalē, 21. jūlijā, pulksten 21 apmeklētājus atkal pulcēs balle Mētrienas estrādē.

– Lauku cilvēkiem, kas pārsvarā arī ir Mētrienas pagasta iedzīvotāji, par zaļumballēm estrādē saglabājušās vislabākās atmiņas. Arī es piederu pie šiem cilvēkiem un uzskatu, ka vasaras laikā šādām ballēm ir jābūt. Siltā sezona ir tik īsa, negāciju ikdienā pietiek, ka mūzika, daba un labi draugi apkārt dod vislabākās emocijas. Tas arī bija iemesls, lai kopā ar palīgiem savestu kārtībā mūsu estrādi, – pastāsta Mētrienas tautas nama vadītāja Laura Biķerniece. Viņa atzīst, ka pirmais izmēģinājums atjaunotajai estrādei – Līgo nakts – aizritējis ļoti veiksmīgi. Dziesmas un danči ilguši līdz pat rīta gaismai un vēl ilgāk.
Jautāta par apmeklētāju atsaucību, Laura Biķerniece to vērtē atzinīgi: – Tā kā tie bija Jāņi, ļoti daudz bija atbraukušo, tā saucamo emigrantu – cilvēku, kas dzīvo ārzemēs. Bija arī blakus pagastu iedzīvotāji, vietējie, kā arī svešāki apmeklētāji.
21. jūlijā gaidāms otrs šīs vasaras pasākums atjaunotajā estrādē.
Kā smej Mētrienas tautas nama vadītāja, viņi nepretendē uz „Positivus" apmēriem, bet vietējā mēroga mūzikas festivāls „Mētrienas Metronoms" gan būs ar savu trumpi – intimitāti, lauku šarmu un dančiem zem zvaigžņotām debesīm.
– Festivālā uzstāsies sešas dažādas grupas: „Gandreiž 10nīkā" no Rēzeknes, „Kontrakts" (Jēkabpils), „Sniegavīri" (Madona), „Vietu nav" (Varakļāni), „Zemeņu iela" (Cēsis) un „Dadži" (Madona). Tiks izpildītas tautā iemīļotas dziesmas – varēs gan padejot, gan palēkāt un patrakot. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca ar dzērieniem un ēdieniem. Parūpēsimies arī par ugunskuru, kur, naktij pienākot, pasildīties. Gribētos uzrunāt tieši pilsētas cilvēkus, lai atbrauc uz laukiem, pie dabas, paskrien ar plikām kājām pa zāli, padejo zem zvaigžņotām debesīm. Protams, ja būs slikts laiks, līdzi jāpaņem gumijnieki un skaists lietussargs. Nav sliktu laikapstākļu, tikai nepiemērots apģērbs. Tiem, kas ir pilsētas cilvēki vai tālāki braucēji, ir iekārtota telšu pilsētiņa, var uzcelt līdzpaņemto telti (par 1 eiro no personas). No rīta var nopeldēties ezerā, uzcept gaļu ugunskurā un braukt mājās. Arī vietējos, protams, gaidīsim. Lai gan šobrīd no rīta līdz vakaram ir lauku un dārza darbi, ir arī jāatrod brīdis atnākt, atpūsties, satikt savu kaimiņu, kuram ikdienā, tikai garāmbraucot traktorā, pamet sveicienu. Visi ir laipni gaidīti, turklāt ieejas maksa – 4 eiro – nav tik graujoša, lai to nevarētu pavilkt, – gan jaunus, gan vecus uz pasākumu aicina Laura Biķerniece.

19.07.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px