CESVAINĒ 11. novembrī, atzīmējot Lāčplēša dienu, notiks lāpu gājiens no vidusskolas uz Cesvaines pili.
– Pirms tam pulksten 15 visus uz koncertu ielūdz LNT „Dziedošo ģimeņu 2009" uzvarētāji – Vītolu ģimene, bet pēc koncerta kopā dosimies lāpu gājienā uz pili, kur pils mūros iedegsim svecītes. Kultūras nama kolektīvu izpildījumā skanēs patriotiskas dziesmas, skolēni lasīs dzeju, – informē Cesvaines kultūras nama vadītāja Kristīne Aumele. – Savukārt valsts svētku pasākums Cesvainē mums jau tradicionāli kā katru gadu notiks 18. novembra – Latvijas Republikas proklamēšanas dienas – vakarā. Klātesošos uzrunās pašvaldības vadītājs Vilnis Špats. Koncertā piedalīsies mūsu pašdarbības kolektīvi, arī bērnu kolektīvs Cesvaines pirmsskolas izglītības iestādes mūzikas skolotājas Irēnas Lecītes vadībā.
Viesos uz valsts svētkiem ieradīsies arī mūsu draugi un sadarbības partneri no Marjamā pašvaldības Igaunijā, ar kuriem mums ir ilgstoša un cieša sadarbība. Sadraudzības līgums starp abām pašvaldībām oficiāli tika noslēgts 2006. gada septembrī, bet draudzības sākums meklējams daudz senāk – pagājušā gadsimta 90. gados. Šoreiz līdz ar oficiālo delegāciju būs arī deju kolektīvs, kas piedalīsies koncertā. Igauņu draugi pie mums viesojas vismaz pāris reižu gadā. Beidzamo reizi viņi Cesvaini apmeklēja šā gada jūlijā parka svētkos un piedalījās arī novada karoga iesvētīšanā.
Autore: BAIBA MIGLONE