Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Piedalās mācību nodarbībās

INESE ELSIŅA

Autors • 27.12.2016.

Piedalās mācību nodarbībās
Burtu lielums

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Varakļānu posteņa vada komandiera vietnieku Sandi Beču un ugunsdzēsēju glābēju, šoferi Mārtiņu Kanču pirms Ziemassvētkiem satikām Varakļānu pilsētas centrā.

– Katru mēnesi mums ir mācību nodarbības, kam ir noteikts raksturs, – „Staru" informēja Sandis Bečs.
– Šoreiz tie bija izvēršanās vingrinājumi, kuros izmantojam šļūtenes un stobrus. Tikko vingrinājumus reizi izpildījām, pēc laika pildīsim vēlreiz. Dežūrā esam divatā, parasti darbojamies trijatā.
Noskaidroju, ka abu jaunākais kolēģis ugunsdzēsējs Aivis Kāposts šobrīd atrodas mācībās Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, līdz ar to trīs mēnešus esot jāstrādā divatā. Darbus postenī vada Varakļānu posteņa komandieris Dainis Skabs.
Uz jautājumu, kāds no nozares skatpunkta bijis 2016. gads, Sandis Bečs atcerējās, ka daudz izbraukumu notikuši gada sākumā. Tie bija izsaukumi gan uz kūlas ugunsgrēkiem, gan degošām mājām. Gada nogale esot mierīgāka, decembrī bijis jābrauc uz Viļānu pusi, tāpat bijis izsaukums turpat Varakļānos. – Lai gan aukstuma vēl nav, skursteņi netiek tīrīti, nereti notiek to aizdegšanās, – komentēja vada komandiera vietnieks.
Jaunajā gadā Mārtiņš Kančs visiem vēl veiksmi ugunsdrošībā, savukārt Sandis Bečs novēl iegādāties dūmu detektorus. „Tā ir aktuālā tēma tuvākajam laikam, jo drīz katrā dzīvoklī pēc jaunajiem noteikumiem vajadzēs dūmu detektorus."
„Stars" jau ir rakstījis, ka valdība ir apstiprinājusi jaunus Ugunsdrošības noteikumus un viens no noteikumu projekta punktiem paredz, ka pilnīgi viss dzīvojamais sektors, tostarp padomju gados uzceltie mājokļi, no 2020. gada obligāti būs jānodrošina ar dūmu detektoriem.
Uz jautājumu, kur ugunsdzēsēji svinēs jauno gadu, saņēmu atbildi, ka šoreiz vīri varēs būt mājās. – Ziemassvētkos bija jābūt maiņā, Jaungadā būsim pie savējiem, – vēstīja Sandis Bečs, novēlot visiem drošu un laimīgu jauno gadu.

28.12.2016.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px