KUSAS pamatskolas skolēnu komanda „Kusa 1" šodien un rīt piedalās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums" lielajā Latvijas finālā. Pasākums notiek Rīgas Tehniskās universitātes sporta un atpūtas bāzē „Ronīši".
Piedaloties CSDD velosipēdistu sacensību reģionālajā posmā, komanda „Kusa" ir ieguvusi 83,75 punktus un tikusi finālā, kur sacentīsies ar citu reģionu un Rīgas labākajām komandām. Šo sacensību uzvarētāji septembra beigās dosies uz Eiropas sacensībām Melnkalnē. Pērn komanda „Kusa 1" uzvarēja Latvijas lielajā finālā un Eiropas sacensībās Polijā ierindojās 3. vietā. Vaicāts, cik stipra jūtas šāgada komanda „Kusa 1", komandas pārstāvis un CSD pulciņa vadītājs Agris Sārs sacīja: – To redzēsim sacensībās. Komandā ir seši bērni – trīs puiši, trīs meitenes. Divi no šiem dalībniekiem komandā bija arī pagājušajā gadā, pārējie – jaunpienācēji (piedalās bērni līdz 5. klasei). Finālsacensībās būs jābrauc ar organizatoru izsniegtajiem velosipēdiem. Svarīgi būs parādīt ne tikai zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos, bet arī pirmās palīdzības sniegšanā, velosipēda uzbūvē un bojājumu novēršanā, vajadzēs demonstrēt velosipēda vadīšanas meistarību sarežģītās situācijās uz ceļa.
Autore: IVETA ŠMUGĀ