Lāčplēša dienas patriotiskajā gaisotnē, kavējoties pārdomās aizdegto svecīšu liesmās, Barkavā sapulcējušies iedzīvotāji un skolu jaunatne devās lāpu gājienā no brīvības cīnītāju piemiņas vietas uz Barkavas Svētā Staņislava Romas katoļu baznīcu. Sv. Mises laikā Lāčplēša dienas varoņu atcerei notika arī aizlūgums par Latviju un tās sargiem.
Baznīcas dārzā svinīgu solījumu deva piecu skolu – Barkavas pamatskolas, Lubānas vidusskolas, A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas, Bērzaunes un Praulienas pamatskolas – jaunsargi – 50 skolēni.
Barkavas pamatskolas skolēniem todien tika organizēta arī militarizētā stafete. Pasākumu Barkavas pamatskolā organizēja direktora vietniece Irita Strode, vēstures skolotāja Janīna Liepiņa sadarbībā ar jaunsargu instruktoriem Sandi Kļaviņu un Mareku Rimšānu.
Barkavas pagasta iedzīvotāji un viesi Lāčplēša dienas un patriotisma nedēļas pasākumu ietvaros godināja brīvības cīņu (1919.-1920. g.) patriotus. Piemineklis, ko atklāja pagājušā gada 11. novembrī Latvijas valsts simtgadē, ir pateicība kritušajiem varoņiem. Piemineklī iegravēti 48 novadnieku vārdi, kuri ir Lāčplēša ordeņa kavalieri, piedalījušies brīvības cīņās, krituši vai varmācīgi nogalināti. Piemineklis atrodas blakus Lāčplēša ordeņa kavaliera Aleksandra Lakstīgalas piemineklim, kas uzstādīts 1936. gadā.
Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, jaunajai paaudzei atgādināja, kāda ir Latvijas brīvības cīņu vēsture un kāda dāvana mums visiem ir ar asinīm izcīnīta – sava valsts. Pasākumā piedalījās arī Ošupes un Barkavas pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls un Madonas novada pašvaldības izpilddirektore Vita Robalte.
15.11.2019.