Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pie sadarbības partneriem Vācijā

SANDRA STANKEVIČA, Ērgļu vidusskolas skolotāja

Autors • 20.12.2016.

Pie sadarbības partneriem Vācijā
Burtu lielums

Oktobrī Elmshornas Lutera baznīca svinēja 50. dzimšanas dienu. Draudzē ietilpst Ērgļu novada sadarbības partneri no Vācijas (Ķelnes-Reizīkes) un daļa no blakus esošās Elmshornas pilsētas.

1966. gada 9. oktobrī baznīca, kas tika uzcelta kā piebūve pie esošās zāles, tika iesvētīta. Ar teltij līdzīgu sarkanu būvi, pārklāta ar vara lokšņu jumtu un šķelto sienu, tā atgādina, ka cilvēki uz šīs zemes nav mūžīgi. Celtniecībā netika izmantoti ļoti daudzu veidu materiāli, tādēļ, raugoties uz baznīcas ēku, jūtams miers un vienotība. Uzmanību piesaista 12 metru augstā stikla betona siena kā „Golgāta". Dažādu krāsu vitrāžas atkarībā no gaismas spīd kā bākas un parādās trīsdimensiju skatā. Centrā vienā logā redz krustā sisto Jēzu. 21 metru augstais zvanu tornis ar baznīcu ir savienots ar nojumi. Pirmo reizi četri zvani skanēja 1966. gada Ziemassvētkos. Baznīca ir mājvieta gospeļu korim „Open Up Wide", un to izmanto arī kā koncertzāli.
2015. oktobrī Pētera Leiboma vadītais pūtēju orķestris un Jumurdas vokālais ansamblis „Ievziedi" te sniedza lielisku koncertu. Cerams, ka tam būs turpinājums.
Viena no luterāņu baznīcas mācītājiem – Beate Reinharde – viesojās šā gada augustā ar grupu no Ķelnes-Reizīkes un tikās ar Ērgļu mācītāju Ivaru Cišu. Ķelnes-Reizīkes konfirmanti pasniedza Ērgļu draudzei par piemiņu plakātu, uz kura attēloti jauniešu roku nospiedumi. Tam būs vieta evaņģēliski luteriskajā baznīcā Ērgļos. Varbūt no tā izaugs arī skaista draudzība starp divām draudzēm.
Nesen Beate Reinharde, tiekoties ar Ķelnes-Reizīkes senioriem, pastāstīja par ciemošanos Latvijā un kopā ar Harmu Minsteru, kas ir Ērgļu-Ķelnes-Reizīkes draudzības biedrības vadītājs, pastāstīja par pieredzi abu pagastu sadarbībā. Pēdējos piecus gadus regulāri notiek bērnu un jauniešu grupu apmaiņa. Šajā vasarā notika Ērgļu vidusskolas jaunsargu un Ķelnes-Reizīkes jauno ugunsdzēsēju kopēja nometne. Nākamajā vasarā uz Vāciju dosies mūsu jaunsargi kopā ar instruktori Kristīni Puziņu.
Savukārt Ērgļu vidusskolas trešklasnieki novembra vidū saņēma interesantu uzdevumu – nosūtīt uz Ķelni-Reizīki kādas pašu izvēlētas dziesmas video. Izrādās, ka pie mūsu draugiem Vācijā adventa laikā katru vakaru kāda ģimene aicina ciemos pārējos ciema iedzīvotājus. Harms Minsters ar ģimeni bija iecerējis 11. decembra vakaru rīkot ar „Latvijas sajūtu", tāpēc tur noderēja gan A. Žilinska pazīstamās dziesmas „Laba slava sniedziņam" video, kuru palīdzēja izveidot Antra Diča-Milne, gan laicīgi nosūtītās piparkūkas, gan fotogrāfijas par Ērgļos notiekošo, ko laiku pa laikam nosūtu vācu draugiem. Prieks bija saņemt ziņu, ka svētdienas vakarā pie Minsteru ģimenes bija sapulcējušies apmēram 60 cilvēku. Starp citu, fotogrāfijas no adventa laika var apskatīt arī Ķelnes-Reizīkes mājas lapā. Cik jauki, ka abu pašvaldību sadarbībā iesaistās arvien jauni cilvēki!

21.12.2016.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px