"Kāpēc vairs nevar piebraukt pie Bolēnu avota? Tagad to aizliedz zīme "Iebraukt aizliegts"," nesen šādu vaicājumu redakcijai adresēja Ivars V.
Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītāja Ivara Miķelsona komentārs: – Zemju īpašniekiem ir uzdots kontrolēt situāciju. Ja viņi redzēs, ka laikapstākļi normalizējas, tad zīmi var aizsegt. Īpašniekiem ir uzdots pasekot un, kad ceļš būs sauss (piemēram, vasarā), atkal ļaut iebraukt. Tas ir svarīgi tiem, kas ņem ūdeni dzeršanai lielos daudzumos. Taču pavasarī, rudenī, kad ceļš ir sliktā stāvoklī, neapzinīgi braucēji brauc nevis pa ceļu, bet jau iebrauc arvien tālāk un tālāk "Austrumu" zemē, brauc pļavai pa vienu pusi. Tiek izbraukāts arī pagalms. Tā kā īpašnieki nekādas zīmes nav likuši, to izdarīja Bērzaunes pagasta pārvalde. Ņemot vērā to, ka tas ir servitūta ceļš nevis vienam, bet vairākiem īpašniekiem, situāciju regulējam, un nevar postīt cilvēkiem īpašumu. Vienubrīd tur izskatījās apmēram tā, kad mežinieki izved savus kokus no meža – pat pāri pļavām. Patlaban tur viss ir sakopts.
Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas galvenā speciāliste Sanita Soma apstiprināja: – Dabas draugi kopš šā gada maija pie Bolēnu avota piebraukt ar transportu nevar, bet var aiziet kājām. Saprotams, ka tās ir neērtības tiem, kas ņem lielu daudzumu ūdens. Transporta līdzekļi ir jāatstāj stāvlaukumā pie autoceļa Bērzaune-Gaiziņkalns un tālāk jādodas kājām. Tas ir ceļš ap puskilometru vienā virzienā un reizē arī pārgājiens, vērojot skaistos Vidzemes augstienes skatus. Kājāmgājējiem, kas vēlas ūdeni, līdzi jāņem mugursoma, kur savietot plastmasas traukus. Ieteicams vēl izvietot zīmi "Gājēju ceļš".