Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pie atmiņu ugunskura

Redakcija

Autors • 26.01.2011.

Pie atmiņu ugunskura
Burtu lielums

21. janvāra pēcpusdienā pie Sausnējas novadpētniecības muzeja iededzām ugunskuru, lai atcerētos 1991. gada barikāžu aizstāvjus.

Savulaik no Sausnējas pagasta uz Rīgu devās 35 aizstāvji, bet nu jau septiņus no barikāžu aizstāvjiem vairs nekad nesatikt. Viņus pieminējām, aizdedzot katram svecīti. Savukārt atnākušos pagasta pārvaldes vadītājas Lienas Kārkliņas vārdā uzrunāja Liepkalnes bibliotekāre Dainuvīte Bikše un teica paldies barikāžu aizstāvjiem par viņu drosmi, pašaizliedzību un pienākuma apziņu pret valsti, novēlot būt stipriem un veseliem. Turpmākajā pasākuma gaitā sildījāmies pie ugunskura, malkojot karstu kafiju vai tēju, un kavējāmies atmiņu stāstos.
Par notikumiem, kas risinājās pirms 20 gadiem, mums katram ir savas atmiņas, taču visas tās vēsta par tautai tik sarežģīto laiku. Cilvēki gāja uz barikādēm, jo Latvija aicināja. Toreiz visi saprata, ka tikai kopā var panākt, lai valsts kļūtu brīva un neatkarīga. Atceroties šo laiku, dziedājām tautā tolaik un arī tagad mīlētas dziesmas. Tā nemanot paskrēja laiks pie ugunskura, un visiem pēc šīs kopā būšanas arī sirdī palika silti.

Autore: INGA GROTE

VALIJAS LELES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px