ĒRGĻU novada atklātās zemledus makšķerēšanas sacensības uz Pulgošņa (Āķēnu) ezera notika 19. martā. Uz sacensībām pulcējās 26 makšķernieki no dažādiem novadiem.
Piedalījās deviņas komandas. Vērtēja arī individuāli vīriešus, sievietes un jauniešus līdz 16 gadiem. Sieviešu konkurencē uzvarēja Ilze Barūkle (2,325 kg), otrajā vietā – Liene Strušeļe (2,030 kg), trešajā – Silvija Strode (1,690 kg). Vīriešu konkurencē lielāko lomu izzvejoja Sandis Gribuška (7,045 kg), Aleksandrs Suško (4,790 kg) un Andris Rudzītis
(4,765 kg). Jauniešu konkurencē veiksmīgākie – Juris Deiko (5,165 kg), Raivis Viļevičs
(1,165 kg) un Guntis Bogotais (0,590 kg). Komandu konkurencē uzvarēja „Aglona-Dinaburga" (12,890 kg), otrajā vietā – „Preiļi" (9,900 kg), trešajā – „Vecie Līņi" (7,045 kg). Lielāko zivi (plici) noķēra Valdis Barūklis, tās svars bija 0,160 kg.
Papildus notika sacensības, kurš visātrāk izvilks zivi, un uzvarēja Anatolijs Pupics. Tās dienas kopējais loms bija 63,220 kg.
Paldies sponsoriem: Pēterim Leitānam, Oļegam Jegorskim, veikalam „Magnolija", „Mēness aptiekai" – Anitai Auzānei, veterinārajai aptiekai Ērgļos un Ilvijai Madsenai, veikalam „Našķotava" un Inesei Koklačovai, veikalam „Mālkrogs", viesnīcai „Kore" un personīgi Antai Velcei un Ērgļu novada pašvaldībai. Pateicamies: pavārei Zentai Štilai par garšīgo biezputru un tēju; Mārim Oltem, kas palīdzēja pie apbalvošanas; Kārlim un Aigaram Ķipēniem, kas līdzēja sameklēt sponsorus; Ilzei Barūklei par palīdzību sacensību organizēšanā; Ievai Vilnītei par diplomu un sarakstu drukāšanu.
29.03.2017.