Murmastienes pagastā pirmais labības kulšanu uzsāka z/s “Ābeles” saimnieks Ivars Gruduls. — Atklāju jauno sezonu, iemēģināju kombainu, pirmos pagājušajā nedēļā nokūlu ziemas kviešus ‘Fredis’.
Uz vaicājumu par to, kā šogad labība padevusies, viņš vērtēja: — Ņemot vērā šī gada mainīgos laika apstākļus, labība ir labi izaugusi, it īpaši salīdzinot ar to, kā izskatījās pavasarī. Pēc sējumiem pavasarī, kad visi lauki pēc iesēšanas aizkalta, jau domājām, ka nebūs nekādas ražas. Tomēr pa vidu bija arī lietus, siltums, labība izauga diezgan labi, — secināja saimnieks. Viņš ir viens no lielākajiem graudaudzētājiem Murmastienes pagastā, pārsvarā audzē ziemājus. Šosezon “Ābelēs” pavisam ir jānokuļ 450 ha labības. Šodien Ivars Gruduls plāno nokult ziemas rapsi. — Nav ko gaidīt, jākuļ nost, kamēr nav nākusi kāda krusa. Rapsis vēl nav pilnīgi gatavs, bet man negribētos, ka tas izbirst uz lauka. Nevar zināt arī, kādi laika apstākļi sagaida.
Izvaicāts par graudu realizāciju, Ivars Gruduls pastāstīja, ka sadarbojas ar Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību “Barkavas arodi”, ir piedalījies kooperatīva dibināšanā, darbojas valdē.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Autore: IVETA ŠMUGĀ