VARAKĻĀNU novada domē vakar tika rīkota pieņemšana tiem vadītājiem, kas ar saviem kolektīviem pārstāvēja Varakļānu novadu aizvadītajos X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kā arī visiem, kas svētku laikā rūpējās par dalībniekiem.
– Tā ir ļoti jauka tradīcija – pateikties kolektīvu vadītājiem par ieguldīto darbu, kā arī pašvaldību vadītājiem un visiem svētku atbalstītājiem. Tradīcija tika iedibināta jau rajona padomes laikā, un mēs nolēmām, ka novadā to vajag turpināt, – atzīst Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša. – Svētkos no mūsu novada piedalījās 7 kolektīvi ar 149 dziedātājiem un dejotājiem – Varakļānu vidusskolas 5.-9. klašu koris Ārijas Tumanes vadībā, kas finālskatē Rīgā ieguva godpilno 3. vietu, Murmastienes pamatskolas 3.-6. klašu kolektīvs Vijas Pelšes vadībā, kā arī 5 Varakļānu vidusskolas deju kolektīvi, sākot no 2. līdz pat 12. klasei, deju skolotājas Marijas Madžules vadībā. Kolektīvu vadītājiem pasniegsim Izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes un svētku izpilddirektores Agras Bērziņas parakstītas pateicības. Pašvaldība pateiksies arī visiem tiem skolotājiem, vecākiem, kas Rīgā bija kopā ar svētku dalībniekiem un rūpējās par viņiem, arī medmāsiņai, policistam, zemessargam, autobusu šoferīšiem un, protams, enerģiskajai svētku koordinatorei no mūsu novada Ainai Kazākai. Tiksimies pie šampanieša glāzes, dalīsimies iespaidos par aizvadītajiem svētkiem, kur savu krāsaino dzīparu ievija arī mūsu novada dejotāji un dziedātāji.
Autore: BAIBA MIGLONE