Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pateicas atsaucīgiem uzņēmējiem

Redakcija

Autors • 20.07.2010.

Burtu lielums

Cik liela vērtība ir ūdenim, kur veldzēties, parasti novērtējam karstās un tveicīgās vasaras dienās. Bērzaunes pagastā ar bērnu un jauniešu apvienības "Rīts" iniciatīvu šovasar ir uzsākts ierīkot nelielu pludmali dīķa malā.

Ja māju tuvumā nav lielāku upju un ezeru, dīķis ir lieliska ūdenskrātuve, kuras vērtība saulainās vasarās tikai pieaug.

– Šis ir tas pats dīķis, kur ziemā attīrījām ledu un rīkojām hokeja turnīrus. Tik karstā vasarā, kāda ir šogad, te nāk peldēties daudzi. Esam izpļāvuši krastmalu, ierīkojuši dīķī akmens pakāpienus, lai varētu labāk tikt ūdenī, ir izvietotas dārza mēbeles.

Jāuzlabo jau vēl daudz, bet ūdens tuvumā tagad ir iespēja gan atvēsināties, gan atpūsties. Protams, pludmales ierīkošana vēl nav pilnībā pabeigta. Vēl padomā ir arī laipas un platformas izbūve, citas ieceres. Dīķa krasti nav piemēroti peldēšanai pašiem mazākajiem, tāpēc ir domāts par sētiņu, par iespēju vecāku klātbūtnē drošībā veldzēties ūdenī arī mazajiem, – pastāsta Bērzaunes bērnu un jauniešu apvienības "Rīts" vadītāja Anita Aizstrauta.

– Ņemot vērā, ka šobrīd valstī nevienam nav viegli, varam teikt, ka mums ir paveicies ar atsaucīgiem uzņēmējiem, kas neliedz savu atbals­tu, – sarunu turpina Anita Aizstrauta. Apvienības "Rīts" vārdā viņa pateicas SIA "Damaksnis" īpašniekam Jurim Pogulim par ziedotajiem kokmateriāliem, ko paredzēts izmantot laipas un citu koka konstrukciju izbūvei, lai izveidotu ērtāku pieeju dīķim.

Paldies kooperatīvajai sabiedrībai "Gaiziņš", Ivaram Miķelsonam un Dzintaram Karavaičukam, kas ziedoja dārza mēbeles – divus dārza galdus ar lietussargiem – un novusa galdu. SIA "Turbok AK", ko vada Agita Kalniņa, apvienības "Rīts" telpas ir nodrošinājis ar kurināmā granulām, līdz ar to – siltums būs visu nākamo ziemas sezonu.

Anita Aizstrauta dalās iecerē, ka sadarbību ar atsaucīgajiem uzņēmējiem varētu nostiprināt un piedāvā arī iespēju, ka varētu sniegt apvienības atbalstu, lai palīdzētu uzņēmumu teritoriju sakopšanā, kad tiek rīkotas talkas.

– Teikšu godīgi, nav viegli lūgt palīdzību. Sajūta, it kā mēs prasām sev, bet viss domāts pašvaldības iedzīvotājiem, – atzīst Anita. Viņas uztverē labiekārtošanas darbi ir tie, ko dara ne jau sava labuma dēļ. Arī peldēties dīķī, kas atrodas pie apvienības "Rīts" telpām, var nākt ikviens, un arī atpūtas vieta nav domāta tikai šauram lokam.
Anita Aizstrauta min, ka pagājušajā sestdienā Bērzaunes estrādē sarīkotā diskotēka izpelnījusies jauniešu atsaucību, kas izpaudusies ne tikai dejošanā, bet arī ziedojumu vākšanā estrādes atjaunošanai, jo tiek meklēti visi ceļi atpūtas vietas sakārtošanai.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px