DZELZAVAS pagasta pašvaldības darbinieki 26. aprīlī Meža dienām veltītajā koku stādīšanas talkā pagasta meža cirsmā iestādīja egles 0,6 ha platībā. 1500 eglīšu stādu iegādājās VAS "Latvijas valsts meži" stādaudzētavā "Podiņi". Kā eglītes pareizi stādāmas, pastāstīja un ierādīja Cesvaines mežniecības mežsargs Aivars Ruduks.
Dzelzavas pagasta padomes priekšsēdētājs Elmārs Vaskis pastāstīja: – To, kas pienākas, atjaunojam un jaunus kokus pašvaldības mežā iestādām katru pavasari. Šopavasar talka nebija liela, un tas ir gaužām maz, ko iestādījām, – pa visiem kopā tas bija tikai tāds sīkums, bet svētīgs darbs. Eglītes pašvaldības mežā iestādījām divās vietās – vienā 0,2 ha, otrā 0,4 ha platībā. Mežniecībai ir normatīvi par to, kas ir jāatjauno, un saimniekus arī kontrolē. Ja neizdara to, kas mežam pienākas, tad nedod atļauju piedalīties arī meža izciršanā. Talkā piedalījās Cesvaines mežniecības mežsargs Aivars Ruduks, kas novērtēja padarīto – cirsmā iestādīto egļu stādījumu. Cerams, ka eglītes labi ieaugs un rudenī mežniecības komisija stādījumu novērtēs un pieņems.
Autore: IVETA ŠMUGĀ