Izskaņai tuvojas 2011. gads ar vēsturisko Valsts prezidenta rīkojumu Nr. 2, referendumu par 10. Saeimas atlaišanu un Latvijas vēsturē pirmajām ārkārtas parlamenta vēlēšanām, vairākām parakstu vākšanām un citiem svarīgiem notikumiem gan valsts, gan novadu pašvaldību dzīvē.
Arī mūsu pusē šis gads atmiņā paliks ar vairākām akcijām, kurās aktīvi iesaistījās iedzīvotāji. Viena no tām bija parakstu vākšana un plašais pikets, pieprasot Madonas slimnīcas saglabāšanu tās pašreizējā statusā. Līdzīgas aktivitātes pavasarī norisinājās arī Varakļānu novadā, kad iedzīvotāji uzzināja par LR VM Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta direktora A. Ploriņa izdoto rīkojumu par NMP brigāžu darbības teritorijas izmaiņām un Varakļānu NMP punkta slēgšanu, iekļaujot Varakļānu brigādi Latgales reģiona centra Rēzeknes apkalpes brigāžu atbalsta centra Viļānu NMP punkta sastāvā.
Protestējot pret šādām izmaiņām, īsā laikā tika savākti 1769 paraksti. Arī Varakļānu novada pašvaldība nosūtīja vēstuli gan rīkojuma autoram – LR VM Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktoram A. Ploriņam, gan toreizējam veselības ministram J. Bārzdiņam ar lūgumu to atcelt.
Tas netika izdarīts, bet pārrunu rezultātā ir rasts kompromiss. Varakļānu NMP punkts ar 1. jūliju gan tika apvienots ar Viļānu, iekļaujot Varakļānu brigādi Latgales RC sastāvā (līdz tam tā atradās Vidzemes RC pakļautībā), bet kopš 13. decembra pa dienu, ja ir saņemts izsaukums, viena NMP brigāde līdz nākamajam izsaukumam vai vēlam vakaram uzturas Varakļānos, kur tai Varakļānu veselības centrā tiek nodrošinātas arī piemērotas telpas. Savukārt dienās, kad izsaukumu uz Varakļāniem nav, tā atrodas Viļānos.
– Telpu nomas līgumu ar NMPD ar abpusēji izdevīgiem nosacījumiem esam noslēguši uz 5 gadiem. Tas ir spēkā, sākot no šā gada 1. decembra. Pašvaldība Varakļānu veselības centrā NMPD vajadzībām ir izremontējusi telpas, savukārt Latgales RC ir sarūpējis nepieciešamās mēbeles. Darba apstākļi šeit, manā skatījumā, ir piemēroti. Esam pateicīgi LR VM Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktoram A. Ploriņam, ka turēja savu vārdu un NMP brigāde tagad, gandrīz pēc pusgada, ir atgriezusies Varakļānos, – atzīst Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
MODRAS VILKAUŠAS foto