Katru gadu pavasarī Ērgļu deju kolektīvs „Pastalnieki" aicina tuvākus un tālākus draugus uz sadancošanu Ērgļos. Šogad koncerts notika Darba svētkos – 1. maijā.
Ar kolektīviem skatītāji iepazinās deju parādes laikā. Parādi atklāja deju kolektīvs „Austra" no Viļāniem (vadītāja Lūcija Kukaine), tad sekoja deju kolektīvi „Jumis" un „Zelta virpulis" no Priekuļiem (vadītājs Uldis Blīgzna), „Trejdeviņi" no Baložiem (vadītāja Līga Plēpe), „Spāre" no Suntažiem (vadītāja Aiga Jermaka), deju kolektīvs no Kalsnavas (vadītāja Daina Āboliņa), pašmāju „Kapātprieks" (vadītāja Antra Grinberga) un pasākuma iniciatori „Pastalnieki" (vadītāja Mārīte Taškāne).
Koncerta laikā kolektīvi sniedza iespēju redzēt gan iepriekšējo Deju svētku repertuāra dejas, gan skatīt kādu jaunu, neredzētāku priekšnesumu. Īpašu skatītāju atbalstu saņēma karstasinīgā moldāvu deja „Hai la hora" „Zelta virpuļa" un „Pastalnieku" sniegumā.
Dejotāju atelpas brīžos skatītājus izklaidēja pūtēju orķestra (vadītājs Pēteris Leiboms) skaņdarbi.
Bija patiesi jauki vērot jauniešu prieku dejā, vēlmi sniegt atpūtas un gandarījuma brīdi skatītājiem. Paldies dejotājiem un kolektīvu vadītājiem par jauko koncertu!
Autore: ILZE DAUGIALLO,
informācijas speciāliste
Ērgļu novada domē
AUTORES foto