15. janvāra laikrakstā „Stars" tika publicēts raksts par Dzelzavas pasta nodaļas modeļa maiņu un dzelzaviešu uzsākto cīņu, lai pasta nodaļa saglabātos līdzšinējā vietā un arī darba laiks netiktu mainīts.
Pagājušajā nedēļā redakcijā tika saņemts zvans no Dzelzavas pagasta iedzīvotājas Intas, kura vēlējās pateikt paldies visiem, kas ar savu darbu iesaistījās un atbalstīja, lai pasta nodaļa tiktu saglabāta.
– Pagājušās nedēļas sākumā Dzelzavā tika saņemta priecīga ziņa, ka vismaz šobrīd pasta nodaļai netiks mainīts darbības modelis. Protams, nav zināms, cik ilgu laiku, bet šobrīd viss ir kārtībā, un, ja būs nepieciešams, dzelzavieši atkal cīnīsies, lai saglabātu nodaļu. Manā skatījumā, šī darbības modeļa maiņa tomēr nozīmē nodaļas slēgšanu. Tika savākti vairāk nekā 300 parakstu, kas, manuprāt, ir liels skaits, un iedzīvotājiem tomēr ir svarīgi, lai nodaļa darbotos tāpat kā līdz šim. Mēs tomēr esam novada nomalē, un pasts, īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem, ir ļoti nozīmīga iestāde. Ne visiem ir iespējams nokļūt Madonā, lai abonētu laikrakstus vai nosūtītu paciņas. Arī iecere, ka pasta nodaļa būs atvērta stundu no rīta, man nav saprotama, jo ko gan var izdarīt stundas laikā, ja par veiktajiem pakalpojumiem tiek rakstīta kvīts ar roku? Izmantojot tehnoloģijas, tomēr darbs rit ātrāk un ir iespējams apkalpot vairāk klientu. Uzskatu, ka dzelzavieši ir uzņēmīgi, līdz ar to ir šāds rezultāts un nodaļa turpinās strādāt. Vislielākais paldies ir jāsaka Leontīnai Sirmajai, jo tieši viņa bija tā, kas uzņēmās iniciatīvu cīnīties, īsā laikā savāca parakstus, sūtīja vēstules, lai nodaļa netiktu slēgta. Paldies Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam, Andrim Skridem un Artūram Čačkam par iesaistīšanos un palīdzības sniegšanu, – pateicību arī dzelzaviešu vārdā pauda Inta.
19.02.2019.