9. novembrī Ērgļu arodvidusskolā ieradās negaidīts viesis – riteņbraucējs ar lielām somām. Kā pirmos viņš satika mūsu skolas audzēkņus, kuri atveda viesi pie manis uz kabinetu.
Sarunā uzzināju, cik viesis ir interesants – Jacques Sirat ir francūzis, kas kopš 14 gadu vecuma apceļo pasauli – gan kājām, gan ar velosipēdu. Viņš apceļojis Āfriku, Eiropu un veicis arī pasaules apceļojumu, par ko stāsta dienasgrāmatas un attēli viņa mājas lapā www.jacques-sirat.com.
Šobrīd viņš ar velosipēdu veic ceļojumu apkārt pasaulei, ko uzsāka 2011. gada 2. jūlijā mazā Francijas pilsētiņā Boe, tālāk dodoties uz Beļģiju-Nīderlandi-Vāciju-Dāniju-Zviedriju-Somiju-Igauniju-Latviju. Pie mums ceļotājs ieradās jau pievakarē, meklēdams naktsmājas, jo ilgu laiku bija nakšņojis ārā teltī. Jacques nakšņoja Ērgļu arodvidusskolas dienesta viesnīcā, kur, kā viņš raksta savā mājas lapas dienasgrāmatā, „atguvis siltumu, kas bija pazudis". Jacques priecājās par bezvadu internetu dienesta viesnīcā, jo viņš varēja atjaunot ziņas par sevi mājas lapā.
Nākamajā rītā riteņbraucējs agri devās tālāk uz Lietuvas pusi, lai turpinātu iesākto ceļojumu apkārt pasaulei. Vēlam Jacques gludus ceļus un izturību!
Autore: TĪNA BLŪMA,
Ērgļu arodvidusskolas
direktora vietniece
mācību un audzināšanas darbā