Marta beigās ciemos uz pirmsskolas izglītības iestādi "Ābelīte" aicinājām mūsu bērnu vecmāmiņas un vectētiņus. Izrādās, viņi ir ļoti aktīvi un radoši un labprāt nodod savu dzīves pieredzi mazbērniem.
Starp mūsu vecmāmiņām, omītēm ir vecmāmiņas, kas ved savus mazbērnus sēņot un māca atšķirt baravikas no mušmirēm, brauc ar riteni, cep pīrāgus – kādus necep neviens. Starp mūsu vectētiņiem, opīšiem ir vectētiņi, kas kopīgi ar mazdēliem dodas makšķerēt un ierāda, kā noķert lielo zivi, māca iedzīt naglu un brauc ar traktoru.
– Kāpēc mūsu vecmāmiņas, vectētiņi ir tik mīļi? – jautājām bērniem.
Bērni: – Tāpēc, ka dod konfektes, stāsta pasakas.
– Kur tad tās konfektes vecmāmiņas ņem?
Bērni: – Pie rūķa.
Pateicībā par vecvecāku rūpēm, mīlestību un sirsnību mīļi vārdi un koncerts bija veltīts vienīgi viņiem. Bērni koncertā ar pašu darinātām dāvaniņām sveica savas vecmāmiņas un vectētiņus. Kopīgi gājām rotaļās, un notika dažādas atrakcijas. Atrakcijā vecmāmiņas parādīja, kā no vienkāršiem materiāliem krīzes laikā uz svētkiem pagatavot mazbērniem tērpus, savukārt vectētiņi dalījās pieredzē celtniecībā.
Ar sarūpēto cienastu un vecmāmiņu saldumiem cienājāmies visi.
Paldies pedagogiem un visiem par lielo atsaucību, un īpašs prieks par vectētiņiem, kuri bija kopā ar mums.
Zem omītes, opīša rāmās rokas aizmirstas sāpes un mokas, kad pieskaras klusi, šķiet, sirds ir atplaukusi.
Jūs devāt mums spēku atkal strādāt!
PII "Ābelīte" vārdā –
GUNTA TOMIŅA
Foto no pasākuma